28.3.19

Kateřina Valachová: Omlouvám se za včerejšek ve sněmovně

Kateřina Valachová v komentáři na sociální síti Facebook uvádí: "Včerejší den přinesl v Poslanecké sněmovně velkou prohru nás, kteří se snažíme bez ohledu na aktuální funkce o vytvoření skutečných podmínek pro kvalitní veřejné školství. Byl to špatný den, bylo to špatné hlasování, je to velmi, velmi špatný výsledek. Toho, kdo nepochopil nebo nechce chápat, co se včera ve sněmovně stalo, mně může být maximálně líto."
Celý komentář:

Včerejší den přinesl v Poslanecké sněmovně velkou prohru nás, kteří se snažíme bez ohledu na aktualni funkce o vytvoření skutečných podmínek pro kvalitní veřejné školství.
Byl to špatný den, bylo to špatné hlasování, je to velmi, velmi špatný výsledek. Toho, kdo nepochopil nebo nechce chápat, co se včera ve sněmovně stalo, mně může být maximálně líto.
Původně jsem chtěla dneska ke Dni učitelů především gratulovat a napsat něco hodně optimistického. Po včerejší parlamentní hanbě to jde jen těžko.
Ale zase - začátkem týdne jsem byla ve Vyškově za tamními učitelkami a učiteli od mateřských až po střední školy. Viděla jsem skutečně hodně entuziasmu, obětavosti, chuti dělat pro děti maximum v podmínkách, které sice již nejsou tragické, ale zůstávají nedostatečné. Vím velmi dobře, že podobné je to po celé zemi. Konec konců, školy po celé republice navštěvuji dlouhé roky a viděla jsem jich opravdu mnoho.
Kdysi jsem přirovnala vztah české společnosti ke škoství k tomu, že platíme peníze za trabanta, díky nadšení učitelů dostáváme škodovku, ale všichni křičí, že by chtěli frčet mercedesem.
Půjdu proti proudu a volám něco jiného: Pokud dál budeme školství přehlížet a ztrácet důvěru učitelů takovými scénkami a takovým hlasováním, jako včera, přijdeme brzy i o tu škodovku a dostaneme naprosto po zásluze sotva to vozidlo, na které si platíme. A po těch letech podfinancování bude i ten jinak nezničitelný trabant poruchový a nespolehlivý.
Nepřipadá mi tedy vhodné dneska učitelkám a učitelům gratulovat.
Budu děkovat a přidám jednu omluvu.
Děkuji jim za to, že v podmínkách, které jim vytváříme, mají tolik trpělivosti a zůstávají u svého povolání.
Omlouvám se za včerejšek ve sněmovně. Bylo to ale jen jedno hloupé hlasování - udělám všechno pro to, a vím, že v parlamentu se nás najde hodně v koalici i opozici, aby podmínky pro české školství odpovídaly v době, kterou sněmovna opakovaně stanovila (což mimochodem nezměnila ani přes včera předvedenou trapnost), alespoň té škodovce.
Krasny den všem, učitelkám a učitelům zvláště!

2 komentáře:

Tomáš Barták řekl(a)...

A co si mají běžní učitelé o tom všem myslet?
Pořád jen řeči, a když má dojít na činy... Škoda mluvit.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Omlouvám se za včerejšek ve sněmovně

Pytlici věděli, že to Foldyna nemá z vlastní hlavy. Navedla ho Valachová.
A co těch 735 dnů na ministerstvu?

Okomentovat