31.3.19

Josef Kopecký: Výborný chce být ministrem školství. To nebylo řečeno do větru, prohlásil

KDU-ČSL není kostelovou stranou, je pro kriticky myslící lidi, říká nový předseda lidovců Marek Výborný. Chce do budoucna úzce spolupracovat s lidmi jako je senátor Pavel Fischer, jehož považuje za vhodného kandidáta na Hrad. A prozradil i svůj cíl. „Jsem připraven být ministrem školství. To nebylo řečeno do větru,“ uvedl v rozhovoru pro iDNES.cz Výborný.
Z článku v iDNES.cz vybíráme:

K vám osobně. Vy jste vyhlásil, že kdybyste ve volbách uspěli, měla by vás ve vládě zajímat křesla ministerstva školství a ministerstva práce a sociálních věcí. Vy jste bývalý ředitel gymnázia, máte ambici stát se ministrem školství?
Určitě. Jsem připraven být ministrem školství. To nebylo řečeno do větru. Pokud chceme prosazovat náš program, křesťanskodemokratický, lidovecký program, to znamená podpora rodiny, podpora pracujících rodičů, podpora seniorů, tak musíme vést a řídíte ministerstvo práce a sociálních věcí. A pokud vzdělání má být naší prioritou, pokud vzdělání má být investicí, protože jinak budoucnost České republiky není dobrá, tak potom chci řídit ministerstvo školství.

Vy jste jako poslanec autorem návrhu, který by ústavně zakotvil, že manželství může být pouze svazek muže a ženy. Nevzkazuje vaším zvolením KDU-ČSL nečlenům vaší strany, že se chce zaměřit hlavně na tvrdé jádro vašich příznivců, na ty nejkonzervativnější voliče? Na ty, kteří jsou praktikující věřící, kteří chodí pravidelně do kostela?
Chtěl bych ubezpečit, že KDU-ČSL není kostelovou stranou. KDU-ČSL tady není pro věřící nebo pro nevěřící, KDU-ČSL je pro kriticky myslící. Tak jako máme na kandidátce do Evropského parlamentu buddhistu a tak jako tam máme katolíky, tak tam máme lidi, kteří se aktivně k víře nehlásí. Pokud jde o hodnotovou politiku, tak tu přece jako konzervativní strana musíme dělat. Pokud tad hrozí relativizace určitých hodnot jako je manželství, tak kdo jiný než křesťanští demokraté by se měli postavit na obranu těchto hodnot.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jsem připraven být ministrem školství.

S takovým příjmením klidně. Lepší, než kdyby se jmenoval Dostatečný.

Okomentovat