30.3.19

DVTV: Učitel konečně bere víc než prodavač Lidlu! Ale uživí se v Česku? Shrnuje Veselovský

Nástupní plat učitele ZŠ a SŠ konečně dohnal nástupní plat pokladního v supermarketu LIDL! Ale české učitelky a učitelé slyší od politiků víc než čtvrtstoletí, jak jsou důležití a klíčoví pro výchovu našich dětí a jak se doslova podílejí na rozvoji demokracie. A že se politici zasadí o to, aby byli dostatečně placeni. Ale dobří učitelé stále odcházejí ze školství pryč, protože se důstojně neuživí. Platy českých kantorů shrnuje Martin Veselovský.
Video na Aktuálně.cz

2 komentáře:

Radek Sárközi řekl(a)...

Výpočet k oblíbenému srovnávání s pokladní v Lidlu: Během 5letého vysokoškolského studia učitele si vydělá pokladní 1 680 000 Kč. A pokud ta pokladní v Lidlu má místo maturity nebo výučního listu jen základní vzdělání, vydělává další 4 roky navíc. To už jsou celkem 3 miliony korun...

Ada řekl(a)...

Pochybuji, že by v Lidlu přijali pokladní, která by neměla ani výuční list.
A už vůbec by nepřijali uchazečku hned po základní škole, už proto, že na práci s penězi nikdo nepřijme osobu, která není plnoletá.
Kromě toho studenti vysokých škol během studia často pracují, například moje dcera seděla u pokladny, i když ne v Lidlu, ale u Alberta. Takže ten výpočet nesedí.

Okomentovat