31.3.19

Deník.cz: Začínají zápisy. Míst pro prvňáčky je dost, ale školy pohlídají bydliště

V pondělí začínají v Pardubickém kraji zápisy do základních škol. Před paní učitelky by měly zasednout děti narozené od 1. září 2012 do 31. srpna 2013 a ty, které dostaly minulý rok odklad.


Z článku v Pardubický.Deník.cz vybíráme:

V minulosti totiž někteří rodiče přehlásili dětem trvalý pobyt jen pro účely zápisu. „K prokázání skutečného bydliště dítěte budou muset rodiče doložit užívací právo k objektu, výpis z katastru, nájemní smlouvu či jiný doklad potvrzující, že s dítětem opravdu na uvedené adrese bydlí,“ upřesnila vedoucí odboru školství, kultury a sportu Ivana Liedermanová. Radnice varuje rodiče, že v případě uvedení nepravdivých údajů například o bydlišti hrozí pokuty až 10 tisíc korun.(...)

V Pardubicích je problém způsoben i množstvím okolních obcí, jako jsou třeba Dubany, Němčice nebo Srch, které nemají vlastní školy. S Pardubicemi mají smlouvu a děti navštěvují Základní školy Štefánikova a Dubina. „Ve stávajícím školním roce tyto obce dohromady přispěly skoro 2 miliony na provoz smluvených spádových základních škol. Připojení dalších obcí však nyní kvůli plné kapacitě už neplánujeme,“ uvedl Rychtecký.

V krajském městě mají obvykle víc zájemců než lavic v Základních školách Staňkova, Svítkov, Studánka a Družstevní. „Otevíráme 4 první třídy, takže předpokládáme, že se letos do školy zapíší všichni zájemci,“ řekl ředitel Základní školy Studánka Filip Patlevič.

Žádné komentáře:

Okomentovat