27.3.19

Barbora Zpěváčková: Poslanci večer odhlasovali výzvu přidat učitelům. Ráno se hádali, jak ji zrušit

Chaos ve Sněmovně způsobilo hlasování o závazku, že má vláda zvýšit platy učitelům na 130 procent průměrné mzdy do roku 2020. Usnesení, které vyzývá vládu, aby přilepšila pedagogům, v úterý večer protlačila opozice. Koalice ANO a ČSSD ve středu ráno přišla s tím, že chce usnesení zrušit a po dvouhodinové tahanici se jí to opravdu podařilo.


Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Poslanci pak zhruba na hodinu schůzi přerušili a radili se, jak postupovat. To rozčílilo opozici. Poslanec Jan Čižinský celou situaci označil za ostudu.

„Včera Sněmovna přijala usnesení, že vláda má učitelům přidat do výše 130 % průměrného platu do roku 2020. A nyní se vládní koalice už padesát minut radí o tom, jak toto usnesení zrušit, aby učitelům přidat nemuseli. Neuvěřitelné. Přitom vzdělání je klíčem k většině problémů naší společnosti. Ostuda,“ rozčílil se.

„Bylo to až v jednu chvíli žalostné. V České republice je potřeba podporovat vzdělanostní společnost. Pan Foldyna s tím přišel 14 hodin po hlasování. Přes noc se dá asi vymyslet spousta věcí,“ komentoval lídr Pirátů Ivan Bartoš.

Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura se podivil nad jednáním koaličních stran. „Vyzveme vládu zvýšit platy učitelů od 1. 1. 2020 a většina vládní koalice s tím nesouhlasí. Bylo by legitimní přijít a říct, my těm učitelům nechceme přidat,“ zdůraznil Stanjura.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Kdo se tomu snad diví, nechť se neprodleně přihlásí. Pytlici jej zařadí do slosování o poskytnutí rady, kterak i v bídě se dá žít radostně.
Učitelé samozřejmě přidáno dostanou. A to všelijakých lejster a povinných školení o jejich vyplňování.

Okomentovat