2.3.19

Anna Brzybohatá: Národní vzdělávací program je mrtvý, Plaga by ho ze zákona klidně vyškrtl

Co se mělo udělat, se neudělalo. A už se ani neudělá, míní ministr Robert Plaga. Patnáct let starý dokument s plány ministerstva školství tak skončí v koši. Ministr má totiž jiné vize. Tou poslední, kterou jeho úřad představil, je „Strategie vzdělávání ČR do roku 2030“. Projekt od ledna připravuje expertní skupina v čele s Arnoštem Veselým z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.


Z článku na iDNES.cz vybíráme:

Diskuze k revizi zvedla mezi učiteli vlnu emocí. Podle některých je příprava chaotická, jiným se nelíbí fungovaní komisí k jednotlivým předmětům. Například ředitel SCIO Ondřej Šteffl kritizoval, že učitelé, kteří jsou v komisích zastoupení, mají zmenšovat objem učiva ve vlastním oboru.

„To přeci nejde. Je to jako by jste se ptali kozla, kolik se má na zahradě pěstovat zelí. Samozřejmě co nejvíc. Učitel matematiky vám pak také řekne, že se předmět nedá učit bez logaritmů, geometrie, aritmetiky nebo podobných věcí a všechno musí v předmětu zůstat,“ komentoval Šteffl výstupy ministerských odborníků k problematice revizí.


2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

A nová strategie bude mrtvá, sotva ji dopíšete. A ten amatérismus, se kterým jste se nahoře vrhli na revize RVP, je až dechberoucí.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Ach, stratégie, jak jsi krásná...

Okomentovat