21.3.19

8. ročník soutěže DOMINO má své vítěze

V úterý 19. března uspořádal Národní institut pro další vzdělávání ve spolupráci s MŠMT už 8. ročník finálové přehlídky digitálních výukových objektů DOMINO. Celostátní soutěž, v níž hrají významnou úlohu nejnovější digitální prostředky a technologie a jejich didaktické využití při výuce, se konala v budově společnosti Microsoft v Praze.

Den věnovaný efektivnímu využívání digitálních technologií ve výuce zahájil náměstek sekce strategie a inovací NIDV Josef Rydlo, který připomněl řadu aktivit, které Národní institut pro další vzdělávání v této oblasti realizuje. Vyzdvihl zejména každoroční konání konference ICT v Seči, která je mezi účastníky pro svoje praktické zaměření velice oblíbená a hojně navštěvovaná.

Publikum soutěžního setkání pozdravila i ředitelka Odboru dalšího vzdělávání a péče o pedagogické pracovníky MŠMT Klára Bezděková. Ta přítomné informovala, že MŠMT nepůsobí pouze v rámci strategie digitálního vzdělávání, ale rovněž usiluje o zvýšení digitální gramotnosti společnosti jako celku.
„V tomto případě se nezaměřujeme pouze na děti, žáky a studenty, ale také na dospělé. Připravujeme pro rozvoj digitální gramotnosti zázemí, podmínky, systémové prostředí a velice důsledně sledujeme plnění a pořádáme v oblasti vzdělávání dospělých řadu aktivit,“ vyjmenovala aktivity ředitelka Bezděková.

Doprovodný program (4 workshopy, prezentace novinek z oblasti digitálních technologií) podpořil hlavní cíl setkání, jímž bylo vybrat autory nejlepších prací a ocenit je. Vybrat mezi všemi finálovými, často velmi kreativními a inspirativními výukovými aktivitami ty nejlepší, nebylo pro porotu jednoduché.

Celkovým vítězem se stal Lukáš Javorek společně s Lukášem Heřmanem ze ZŠ Rošického v Jihlavě a ZŠ Javornické v Rychnově nad Kněžnou. Jimi vytvořený výukový objekt pomáhá žákům, učitelům i rodičům formou videa s procvičováním matematiky.

Finále soutěže DOMINO se uskutečnilo v budově generálního partnera soutěže společnosti Microsoft v Praze 4 pod záštitou radního hlavního města Prahy Víta Šimrala. 9. ročník soutěžní přehlídky DOMINO bude odstartován 1. 6. 2019.

Výherci dalších kategorií


Cena

Vítěz

Vítězný výukový objekt

Působiště držitele ceny
Kategorie MŠ a 1. stupeň ZŠ Barbora Milfaitová Jak fungují roboti MŠ Velká Hleďsebe
Kategorie MŠ a 1. stupeň ZŠ Vladimír Mudra
Únik ze třídy
ZŠ Kaznějov
Humanitní a společenskovědné předměty Michal Kaderka
Web k mediální výchově
Gymnázium Na Zatlance, Praha
Přírodovědné a technické předměty Lukáš Javorek, Lukáš Heřman OpiciMatika.cz ZŠ E. Rošického, Jihlava, ZŠ Javornická, Rychnov nad Kněžnou
Odborné vzdělávání Jan Krosch Vektorová grafika SŠ cestovního ruchu a grafického designu, Pardubice
Cena poroty Zuzana Matulová Naše bublina v digitálním světě aneb Kdy jsme si blíž SŠ Euroinstitut Neprobylice, pracoviště Kutná Hora, domov Barbora
Speciální cena poroty Michal Heczko Geometrické konstrukce Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Zlín
Cena publika Martina Dvořáková E-book climate zones ŽŠ a MŚ, Slatinice
Cena pro absolutního vítěze Lukáš Javorek, Lukáš Heřman OpiciMatika.cz ZŠ E. Rošického, Jihlava, ZŠ Javornická, Rychnov nad Kněžnou

Žádné komentáře:

Okomentovat