27.3.19

2. 4.: Debata na téma Maturity znovu pevněji v rukou škol: Krok vpřed, nebo vzad?

Ministerstvo školství navrhuje vyjmout z kompetence CERMATu ústní a písemnou zkoušku společné části maturitní zkoušky. Staly by se opět odpovědností jednotlivých škol. Jak ale gymnázia a střední školy využijí nově nabyté svobody? Nevrátí se k testování faktografie namísto rozborů textu? Nebo naopak zkoušku uzpůsobí duchu školy tvůrčím způsobem, jak předpokládá ministerstvo? Přijďte debatovat s našimi hosty a dejte nám vědět, jak by zkouška dospělosti měla vypadat podle vás.


Do panelu EDUin pozval zástupce MŠMT, Asociace češtinářů, Společnost učitelů českého jazyka, České středoškolské unie a AMATE - sdružení metodiků cizích jazyků. Debatu bude moderovat Štěpán Kment, EDUin.

Kdy: 2. dubna 2019 od 17 do 19 hodin

Kde: Pražské kreativní centrum, Staroměstské náměstí 4/1, 110 00 Praha

4 komentáře:

Jirka řekl(a)...

Jsem rád, že neučím na střední. Didínka se mohou těšit. Máti nebo papínek vše zařídí.
To je realita, kterou vylepšovači nevidí, protože nikdy neponesou reálnou odpovědnost.

Simona CARCY řekl(a)...

Tohle by mne zajímalo, kde je to ukotveno ve vyhlášce a jak se to měří: "zkoušku uzpůsobí duchu školy tvůrčím způsobem"? To bude jen lippmanovsko-valíkovská neurčitost se zažitým pocitem štěstí bez hlavy a paty? Co to je prosím duch školy, kde se nachází a jak je kvantifikován?

Vladimír Stanzel řekl(a)...

"Debatu bude moderovat Štěpán Kment, EDUin." Tuším že v tomto diskusním fóru byla moderátoru, tehdy ještě středoškolákovi, predikována velká budoucnost. Jak vidno, odhad to byl dobrý.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Bodejť! Pytlici mají na talenti čuch.
Už jen to, jak zdatně se z eduinské příručky 'Odborníkem na vzdělání snadno a rychle' nazpaměť nabifloval text nepřijatelnosti biflování nazpaměť.
Nakročeno do Karmelitské...

Okomentovat