18.2.19

Ze sociálních sítí: Před riziky plošného testování v 5. a 9. třídách nás varovala zpráva z mise OECD v roce 2012... Asociace krajů ČR to ignoruje

Daniel Münich komentuje na sociální síti Facebook postoj Asociace krajů ČR: "Před riziky plošného testování v 5. a 9. třídách nás varovala zpráva z mise OECD v roce 2012. Zpráva OECD a její tehdejší doporučení jsou u nás dávno sladce zapomenuty. Z tehdejších doporučení se toho za dlouhých 7 let realizovalo jen minimum. A teď navíc také-experti na školství z Asociace krajů přicházejí s nápady, které jdou směrem, před kterým nás experti z OECD tehdy varovali."


10 komentářů:

Jirka řekl(a)...

Tím, že se budeme mlátit o druhou zeď, určitě české školství nezachráníme. Ona krajní levice má ke krajní pravici blíže než ke zlaté střední cestě. Jen se jinudy dostaneme ke kvalitě, před kterou zpráva varuje. Chybí mi návrh, jak správně výstupy školní práce měřit.
Možná sedm let starou zprávu dnes připomínají ve stejně dobré víře, s jakou už roky vylepšujeme české školství podle rozsudku DH.

Eva Adamová řekl(a)...

Testy v deváté třídě na konci roku jsou nesmysl, bo deváťaci jsou mimo už teď po pololetí, známky přece už obdrželi a do přijímaček je ještě daleko. A ti, co jdou na učňák, to definitivně balí.Po přijímačkách je se všemi domluva horší než s hluchoněmými. Přijímačky přece úplně stačí, vždyť i z nich se dají vytáhnout potřebná data, pokud to tedy vůbec může být k něčemu dobré.

Nějaké rozumné testování na konci páté třídy bych ale uvítala, protože na prvních stupních se dnes známkuje tak, že si většina rodičů nutně musí myslet, že když jejich dítě není génius, tak pologénius je určitě.

Jiri Janecek řekl(a)...

"Přijímačky přece úplně stačí, vždyť i z nich se dají vytáhnout potřebná data, pokud to tedy vůbec může být k něčemu dobré."

A neni toto Munichuv boj prave proti prijimackam. Kdyz tam zminuje ty kraje?

Simona CARCY řekl(a)...

Münich dlouhodobě bojuje proti testování. Nejprve pomáhal kopat do cut-off score, jak si ho představoval Vokřál. Když Vokřál otočil a chce testování v 5. a 7. či 9.třídě, zase je to špatně. Dobře je vlastně jenom Münich. Nezbývá než spolehnout na jeho génia.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Kam Feřtek nemůže, nastrčí Municha.

mirek vaněk řekl(a)...

Testy ano, ale připravené. A testovat všechny. Nejen nejlepší.

Přijímačky jsou nesmysl. Je třeba ověřit, že žáci umí co umět mají.

Josef Soukal řekl(a)...

Feřtek už zase kalí vodu ohledně úlohy o Čedoku. Připouští sice, že ta úloha je z komerčních testů, ale celý komentář nemůže nechat čtenáře na pochybách, že za všechno stejně může Cermat. Typická manipulace a zákeřnost. Viz Respekt.

Josef Soukal řekl(a)...

Dodatek k předchozímu komentáři: Za lepší vzdělávání a vyšší vzdělanost praktikami šmejdů.

Jiri Janecek řekl(a)...

Jinak teda - "...potencialne ohrozuje mnozstvi tezce ziskanych a velmi dulezitych uspechu, ktere vzdelavaci system v CR zaznamenal od sve liberalizace v roce 1989."

To je skoro jak ze XIV. sjezdu… A ktere uspechy se tim vlastne mysli?

Pepouš řekl(a)...

Feřtek už zase kalí vodu ohledně úlohy o Čedoku. Připouští sice, že ta úloha je z komerčních testů, ale celý komentář nemůže nechat čtenáře na pochybách, že za všechno stejně může Cermat. Typická manipulace a zákeřnost. Viz Respekt.

Pane Soukale, děkuji za tip. Není nic lepšího, než si hnout žlučí takhle před obědem. Na základě jedné nesmyslné úlohy nějaké komerční firmy nakydat spousty hnoje na Cermat, učitele českého jazyka, matematiky a ještě se opřít do Jednoty matematiků a fyziků ... Asi měl pan autor - profesí dramaturg a scenárista, působí v informačním centru o vzdělávání EDUin - zrovna další jedovatou slinu, která chtěla ven.

Okomentovat