15.2.19

Ze sociálních sítí: Na střední školu se dostane každý, to je špatně. Je potřeba změnit přijímačky a zavést plošné testování žáků, říká hejtman Vondrák

Hejtman Ivo Vondrák se zapojil do diskuse na sociální síti Facebook: "Máte pravdu, vyhovíte zkouškám nebo ne. Tak to bylo, je a bude. Neuděláte maturitu, nemůžete na vysokou školu. Nesložíte státní zkoušku, nedostanete vysokoškolský titul, nemáte atestaci, nemůžete léčit. Neuděláte testy v autoškole, nemůžete jezdit autem. That’s it"

5 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Vstanou noví testokrati.

Unknown řekl(a)...

Jako ředitel ZŠ souhlasím s hejtmanem za předpokladu, že se změní i systém financování středních škol.

Testování zvýší tlak na vzdělávání ZŠ, nesystémové zásahy typu "úspěch pro každého" a "inkluze" půjdou stranou. V sousedním Bavorsku se po 10ti letech inkluzivního vzdělávání vrací zpět, tj. přiznávají, že to byla slepá cesta. Kdy to dojde paní Valachové a MŠMT?

Simona CARCY řekl(a)...

Jednoznačná podpora podmínce pana Kudrnovského a požadavku hejtmana Vokřála.

Eva Adamová řekl(a)...

Pan Kania se evidentně domnívá, že čím víc lidí bude zapsáno na VŠ, aniž by se tam mnozí během semestru vůbec objevili, že čím víc lidí bude mít maturitu, jejíž povinná část je na úrovni deváté třídy, protože větší nároky si vzhledem ke skladbě maturantů nahoře nedovolí nastavit, a čím víc lidí bude studovat na emerických sotva průměrných školách, kde se naučí jen jazyk, tím bude národ vzdělanější. Jenže ono tomu tak není. Dospěli jsme totiž do stavu, že dnešní generace vysokoškoláků z technických škol je sotva na úrovni starších techniků středoškoláků, učitelskou matematiku na VŠ vystuduje i ten, kdo měl na základce problémy se sestavením rovnice ke slovní úloze, a humanitní a ekonomické obory na výškách studují děcka, která by dřív sotva dala gympl, ba co, která měla výrazné problémy už v devítce. Tomu se panečku u nás říká zvyšování vzdělanosti. ¨

Skutečně se hluboce zamýšlím nad tím, zda nebylo lepší, když si dřív četl mistr ze šroubárny Vergilia v originále, než stav, kdy si dnešní lékař plete sval krejčovský s lebečním švem.

Jirka řekl(a)...

Nestrašte lidi, paní Adamová. K dochtorovi musíme všichni. Stačí, že mediálním prostorem poletují strašidla jak na šibeničním vrchu.

Okomentovat