8.2.19

Václav Dolejší: Proč chtějí vyměnit ministra Plagu? Vybočuje z manažerské ideologie

Čím vším naštval ministr školství Plaga své kolegy v hnutí ANO, že se ho chtějí zbavit?
Z doprovodného článku na Seznam Zprávy vybíráme:

„Já jsem zastánce změn, které jsou prodiskutované, nikoliv překotných nápadů. Když se podíváme do minulosti, tak tady bylo spoustu ministrů školství, kteří přicházeli s překotným nápadem každý týden, jak úžasně zlepší vzdělávací soustavu.“

Naštval kolegy v Brně, protože nechce poslat dotaci na Velkou cenu, závody silničních motocyklů. Rozhněval i hejtmany z ANO, protože nechce vyhovět jejich návrhu a omezit přístup dětí na střední školy. A stěžují si, že se s nimi ani moc nebaví.

„Tlačíme na něj, ale bohužel tady chybí diskuze. Na střední školy se dnes dostanou děti, které nemají šanci udělat maturitu. A zároveň nám vzniká problém nedostatku studentů na učebních oborech, na řemeslech, která nám začínají dramaticky chybět,“ říká třeba moravskoslezský hejtman z hnutí ANO Ivo Vondrák.2 komentáře:

Unknown řekl(a)...

Bývalý brněnský primátor a místopředseda hnutí ANO Petr Vokřál se může stát ministrem. V rozhovoru pro Seznam naznačil, že by případnou nabídku přijal.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kdybych-dostal-nabidku-na-ministra-nejspis-ji-prijmu-rika-hodny-muz-ano-vokral-65861?dop-ab-variant=7&seq-no=1&source=hp

Nicka Pytlik řekl(a)...

...se může stát novým ministrem školství nebo dopravy.

Toť!
A nebo čehokoli jiného. Nebude přece sedět jen tak se založenýma rukama.
Ačkoli stavební inženýr na ministerstvu školství by mohl vzbuzovat mnohé naděje. Přinejmenším v tom, že by měl mít jasno v betonech a statice.
Škola jako sběrný dvůr a třídírna odpadu? To není špatná myšlenka...

Okomentovat