26.2.19

Revize RVP: Proč nebylo použito diskusní fórum na metodickém portálu RVP.cz

Vyzkoušeli jsme nové diskusní fórum na webu Národního ústavu pro vzdělávání a zeptali se, proč nebylo pro veřejnou diskusi použito diskusní fórum na RVP.cz?

Na dotaz odpověděla Sabina Dračková, tisková mluvčí NÚV:

Web rvp.cz je metodickým portálem, který je určen zejména pro učitele. Web nuv.cz je určen nejen pro učitele, ale pro širokou veřejnost. Jelikož chceme téma revizí diskutovat nejen s učiteli, ale i s odbornou a širokou veřejností, umístili jsme diskuzní fórum na internetové stránky Národního ústavu pro vzdělávání, kde průběžně zveřejňujeme podkladové analytické studie k jednotlivým vzdělávacím oblastem. Stejně tak tato diskuze je určena k návrhům pro vzdělávací oblast Informatika a ICT. Konkrétní zpracované návrhy – podkladové analytické studie – naleznete zde: http://www.nuv.cz/folder/294/

Na odpovědi se potvrdily mimo jiné nedostatky použitého technického řešení: diskusní fórum neinformuje uživatele o odpovědi a absence formátování textu (v našem případě odkazu).

Argument odlišnou cílovou skupinou je pak naprosto nesmyslný, naopak, pokud by se široká veřejnost přitáhla na metodický portál RVP.cz, byla by lépe informována o problematice školství a vzdělávání.

3 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Víte, ono je to vcelku jedno, protože zatím vlastně ani není o čem diskutovat. Nakoukla jsem do podkladových studií pro několik vzdělávacích oblastí a zjistila jsem, že se jedná o naprosto neucelenou snůšku textů, které autoři sesbírali, kde se dalo. Dohud nebude k dispozici alespoň nějaká základní kostra navrhovaných změn, je vcelku zbytečné se vzrušovat. Jakási kostra však prosakuje na povrch ohledně změn v informatice, ty však směřují spíše k počítačové negramotnosti, než že by měly něčemu pomoci. A není to jen můj názor, což potvrzuje i diskuze na PI. V ostatních vzdělávacích oblastech by se snad prozatím dalo jen upozorňovat na chyby v současném RVP, a že jich není zrovna málo.

Radek Sárközi řekl(a)...

Obávám se, že NÚV ve skutečnosti o diskuzi nestojí...

mirek vaněk řekl(a)...

Spíš se zdá, že NUV je k diskuzi dotlačen. Zpočátku se reformovalo, teď se začíná mluvit o diskuzi a možná se i diskuze dočkáme.
Jen se bojím, aby hlavní slovo v diskuzi neměli amatéři, politici a aktivisté. Tak, jako je to v médiích.

Okomentovat