7.2.19

Pavel Orholz: Učitel obviněný ze zpronevěry si založil vlastní školu

Přestože policie už od konce minulého roku stíhá bývalého předsedu Základní školy Volyňka Štěpána Kováře za zpronevěru, muž stále učí děti ve Strakonicích. Jako fyzická osoba si založil firmu na domácí vzdělávání. Nyní Kovář, který měl školu připravit o desítky tisíc korun, vyučuje asi deset dětí ve skautské klubovně za zimním stadionem. Rodiče mu za to platí pět tisíc měsíčně.


Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nemůže s takovými případy nic dělat, protože spadají do soukromé sféry.

„Případ obchodní firmy Edubbaa – základní škola, s. r. o., jejímž jednatelem a jediným společníkem je Mgr. Štěpán Kovář, leží zcela mimo pravomoc MŠMT, neboť nejde o právnickou osobu vykonávající činnost školy,“ konstatovala mluvčí ministerstva Aneta Lednová s tím, že Edubbaa není zapsána v rejstříku škol a školských zařízení, a proto není školou podle školského zákona.


3 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ja chci bejt taky predseda zakladni skoly.

Nicka Pytlik řekl(a)...

učitel pouze využívá nedůslednosti zákona

Že učitel? No budiž...
V každém případě využívá lehké připozmatenosti rodičů.

Unknown řekl(a)...

Jen drobnost. Pokud si školu pro své děti a děti rodičů stejně smýšlejících založil učitel sám, bude to chtít určitě dělat podle svých představ má vizi pro inovaci, i když se to kritikům nelíbí. Vždyť je pod dohledem rodičů a když ti se s učiteli domluví, jakou mají představu, nevidím problém, proč by měl zasahovat někdo jiný. Nikoho chodit do soukromé školy nenutil ani nenutí, je všude dost státních škol. Máme demokracii. Proč tolik hořkých slov od těch, kteří mu hází klacky pod nohy. Pokud někdo chce školu zdarma, má výběr v stovkách státních škol. Nemůže učitele, který má svou představu nutit jít cestou, kterou nechce. Z něčeho musí také žít a financovat provoz. Pokud vidí někdo problém v tom, že se učí v prozatímních skromných podmínkách a děti i učitel mají o jeden svetr víc, k tomu nemám co dodat, vždyť může jít o dům dál za lepším do dobře vytopené školy státní. Kritizovat je o moc snazší, než se do něčeho pustit sám.

Okomentovat