21.2.19

Miroslava Šebestová: Velký bratr ve školách? Čipy rodičům hlásí příchody a odchody žáků

Stále větší oblibu si na Chomutovsku získává čipový systém, který rodičům školáků posílá informační zprávy ve chvíli, kdy jejich dítko vstoupí do budovy školy, nebo ji naopak opustí. Krátce poté, co novinku zavedly školy v Klášterci nad Ohří, o ni požádali obyvatelé v celém regionu. Mají totiž v živé paměti pět let starý únos dívky, který měl tragický konec.


Z článku v Deník.cz vybíráme:

Jedna SMS zpráva, když žáček vkročí do školy, druhá, když ji opouští. Stále více rodičů chce mít přehled o tom, jestli je jejich dítě v bezpečí budovy, aby mohli popřípadě rychle reagovat. A ředitelé se snaží vyhovět. Systém, který to umožňuje, využívají v Klášterci nad Ohří a přidávají se i školy v Chomutově a v Jirkově. V případě Kadaně věc vzalo do rukou dokonce město.

Jde o jednoduchou záležitost. Děti si „odčipnou“ u terminálu vedle vchodu, načež přijde rodičům potvrzující zpráva. Nejčastěji mají o hlášení zájem rodiny školáků na prvním stupni.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Při té svojí letoře to pytlici těm dnešním dětičkám přejí. Co nevidět se určitě objeví apka, kde budou na mapě pobíhat puntíky nejen dětí, ale i manželů, milenců, zaměstnanců a vůbec... Zemský ráj to nadohled.
V každém případě postačí, když si dítka rozepíší služby, které to odčipují za ostatní. Jakože pohoda. Až do doby, než se začnou děti očipovávat hnedle po narození. A doprostřed čelíčka pěkně kamerku, aby se rodiče mohli dívat na svět očima svých dětí.

Okomentovat