3.2.19

Marcela Sobotková: Šamanka odsouzená za podvody si otevřela školku. Jak kouzlí s miliony z evropských dotací?

Esoterička provozuje dětské skupiny. A na svůj projekt může čerpat nejen milionové dotace z evropských fondů, ale banky na ně také půjčí další peníze. Duhová školka ve Zdiměřicích u Prahy není jen tak obyčejná školka – vedou ji totiž šamanky. Alespoň tak se ještě před pár lety prezentovaly na veřejnosti Anna Lišková se svou dcerou Zuzanou Krameriusovou. Mluvily o tom, že jsou obdařené mimořádnými schopnostmi, díky kterým dokážou pomáhat lidem z problémů. Tyto schopnosti se prý u nich dědí z generace na generaci a tvrdily také, že jejich předkem byl Václav Matěj Kramerius. Staly se svého času doslova celebritami mezi esoteriky, vystupovaly totiž jako duo šamanek v pořadech, kde posílaly lidem vesmírnou energii přes telefon.
Z doprovodného článku na Seznam Zprávy vybíráme:

Před dvěma lety se obě šamanky rozhodly rozjet výnosnější byznys – školku. Alespoň takové zdání budí objekt ve Zdiměřicích za Prahou, který nese název Duhová školka. Ve skutečnosti jde ale pouze o tři dětské skupiny. A přestože dětská skupina je svou podstatou nezisková organizace, dají se na ni čerpat nejen milionové dotace z evropských fondů, ale banky vám ochotně na takto dotovaný projekt půjčí další peníze.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A je to! Čarodějové a kouzelnice ve vzdělávacím systému vyloženě chyběli. Zaříkávání žactva a divotvorné lektvary... Povolejte Panoramixe!

Okomentovat