28.2.19

Lukáš Jelínek: Rub a líc střídání ministrů

Nelze se divit pozornosti, jakou vyvolávají zvěsti o střídání ve vládě. Chod země sice poznamená málo a ani resortní strategie jím zpravidla nejsou dotčeny, ale o to větší dopad může mít na personální architekturu úřadů, partají a politického zákulisí. S novým ministrem přicházejí noví spolupracovníci, ale i kuloární hráči. Má svoje kontakty, témata, ambice.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Dále přišlo na přetřes jméno Roberta Plagy na školství. Obratem se ale za něj postavila akademická obec a další profesní organizace. Babiš od té doby s jistou ironií trousí, že Plaga asi musí být výjimečný ministr školství, když má takovou podporu odborníků. Ovšem málo platné, oceňovaný ministr se odvolává špatně.

Marta Nováková v čele resortu průmyslu a obchodu takové štěstí nemá. Když nastupovala, čekalo se, že zúročí byznysové i mediální zkušenosti. Nestalo se. Vlivných přímluvců moc nemá, navíc jadernou i telekomunikační agendu Babiš raději řeší osobně. Poslední kapkou jsou slova Novákové, že za drahá mobilní data si mohou Češi sami, protože raději využívají wi-fi připojení.

Žádné komentáře:

Okomentovat