2.2.19

Filip Šára: Některé školky měly pololetní volno, navzdory zákonu

Mnohé mateřinky na pátek vyhlásily volno, obdobně jako základní či střední školy v rámci pololetních prázdnin, ačkoliv jim to zákon neumožňuje. Leckteří rodiče jsou tím popuzeni. Zajistit dítě, byť na jediný den, byl pro některé problém, protože ne každý má po ruce prarodiče a soukromé hlídání vyjde draho. Mladým rodičům tak nezbývá než si vzít dovolenou.

Z článku na Novinky.cz vybírám:

„Na období těchto vedlejších prázdnin bude dělán průzkum. V případě, že se k docházce přihlásí z celkového počtu 85 dětí méně než 19 dětí, bude mateřská škola v době vedlejších prázdnin z ekonomických důvodů uzavřena,“ stojí na webových stránkách školky.

S takovým postupem přitom zákon nepočítá. „Mateřská škola poskytuje předškolní vzdělávání během celého roku, a to po celou dobu svého provozu, pokud není omezen nebo přerušen. Provoz přerušuje v měsíci červenci a srpnu po projednání se zřizovatelem,“ řekla Novinkám mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Provoz mateřinky lze omezit či přerušit jindy než v létě pouze ze závažných důvodů po projednání se zřizovatelem. Za závažné důvody se pak považují organizační či technické příčiny, které znemožňují řádné poskytování předškolního vzdělávání.

2 komentáře:

Datel řekl(a)...

A ty děti jsou čí? Státu nebo mladých rodičů? Kdo se tedy má starat?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Děti jsou rodičů, takže se musí starat stát.
Ačkoli, ve školce probíhá také vzdělávání dětí. Tak proč by neměly mít prázdniny?

Okomentovat