11.2.19

DVTV: Učitel: Školy potřebují ukrutné peníze, máme na tři fošny pro žáka, to je špatný vtip

Na materiál pro výuku jsme žádali o 900 tisíc korun pro 550 žáků, za to pro truhláře koupíte tři fošny, ministerstvo nám ale dá na jednu fošnu, to by truhláři museli dělat nábytek pro panenky, říká učitel Martin Holenda z pražské Akademie řemesel. Česko podle něj potřebuje víc učňů. Způsob, jak se dá získat vyšší vzdělání, může být i od výučního listu, přes vyšší odbornou školu k inženýrovi, takoví lidé jsou pak v praxi k nezaplacení, míní. Na druhou stranu přiznává, že třetina žáků v jeho oboru se vůbec nedostane k závěrečné zkoušce.
Video na Aktuálně.cz

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Akademie řemesel

To ale pytlici skutečně nevěděli, že se nábytek dělá z fošen. Kdyby všichni žáci byli truhláři, vycházela by jedna fošna na bratru šestnáct set... To by se ale na jednu almaru museli učni svými příděly fošen složit. A nejspíš by ji jen tak neunesli.
Ovšem akademický truhlář s titulem 'akad. truh.' zní skvěle.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Peníze, peníze.
To je oč tu běží, ač nám experti tvrdí opak.
Já například nedávno slyšela renomovaného lékaře hovořit o tom, proč nejsou zubaři a proč jich nemohou vyučit více. Prý se učí na drahých figurínách a tak těch študáků nemůže být víc, protože by se musely nakoupit ty drahé figuríny a jánevímcoještě a to prostě nejde, nejsou peníze. Takže asi budou zaskakovat kováři.Do budoucna. Pokud se půjdou vyučit.

Okomentovat