6.2.19

DVTV: Fortnite? Viděl jsem desítky závislých dětí, hra je návyková jako heroin, říká expert


Hra Fortnite je úspěšná i proto, že na ní vzniká závislost snadněji než na jiných hrách, je rychlá a akční a navíc zdarma, tak si ji každý může stáhnout, chodí ke mně teenageři, kteří mají potřebu o hře mluvit, vytvořila se kolem ní subkultura. Být ve Fortnite dobrý je vysoká hodnota pro ty, kdo to hrají, dá se tam dostat na špičku, neplatí ale, že děti, co hrají počítačové hry, jsou pak agresivnější, říká psychoterapeut Jan Kulhánek. Dodává, že hry by neměly být hlavním zdrojem zábavy pro nikoho, zvyšuje to jejich toxicitu, vypnou pozornost pro cokoliv jiného.
Video na Aktuálně.cz

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

hra je návyková jako heroin, říká expert

Že expert? To bude nejspíš nějaký odborník na navykání i odvykání.
"Odvykací příznaky u Fortnite (nebo jiných rychle působících her) mohou začít do 6 hodin od poslední pařby. Dostavuje se pocení, malátnost, úzkost a deprese, trvalá intenzivní erekce (priapismus), celková slabost, svíravá bolest v končetinách, zívání, slzení, poruchy spánku, studený pot, třesavka, kruté bolesti svalů a kostí bez zjevné fyzické příčiny, nevolnost, zvracení, průjem, husí kůže, křeče a horečka.
Mnoho závislých si též stěžuje na bolestivý stav popisovaný též jako „svědící krev“, jež vede k drbání a škrábání způsobující modřiny a někdy protržení kůže. Náhlé vysazení Fortnite způsobuje svalové křeče nohou (syndrom neklidných nohou)."

Pytliky ovšem zaujala zejména ta trvalá intenzivní erekce. Panečku...

Okomentovat