28.2.19

DVTV: Český vzdělávací systém nestíhá, škola by měla děti naučit řádu, tvrdí Drábová

Je tendence usnadňovat žákům každodenní práci tím, že se klade větší důraz na humanitní vzdělávání, schopnost memorovat je dána větší části populace než schopnost logicky myslet, míní šéfka Úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která byla v Litomyšli hostem speciálu DVTV v rámci vzdělávací konference Nakopněte svoji školu. Když se dívám na maturitní testy z matematiky, tak si říkám, že tohle kdybych nezvládla při přijímacích zkouškách na gymnázium, tak by mě nevzali, dodává.
Video na Aktuálně.cz6 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Pani Drabova, a rodina ma delat co? Chodi v nedeli na prochazky a brat pridavky na deti?
Dnesni pruser ve skolstvi je odrazem priserne rodinne nevychovy.

Ivo Mádr řekl(a)...

"Když se dívám na maturitní testy z matematiky, tak si říkám, že tohle kdybych nezvládla při přijímacích zkouškách na gymnázium, tak by mě nevzali, dodává."

M,F,CH,...jsou nyní upozaďovány, vede se spor o maturitu z matematiky, bezbřehé diskuse v humanitních předmětech jsou preferovány a mezitím nám ujíždí vlak. Logické myšlení je považováno za přežitek doby - "vždyť nám aplikace v mobilu vypočítají rovnice", ale ty rovnice musí někdo z patřičného textu sestavit. V Asii jdou jinou cestou. Mám obavy, že jim již dlouhá léta jen dýcháme na záda. A ta vzdálenost se zvětšuje "geometrickou" řadou.

Nicka Pytlik řekl(a)...

škola by měla děti naučit řádu, tvrdí Drábová

Myslí to dobře ta jaderná paní.
Leč, k řádu mají být dítka vedena už od zavinovačky. Pravidelné kojení i zásyp. Tedy pokud se řád zanedbával v prenatálním období. Škola už jen napravuje problémy z rodiny. Pokud jim to ovšem nehatí právě ta rodina.
A inspekce školní svým řádivým přístupem k řádovým učitelům.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Navrhuji do doporuceni , ktere posila ppp skole, davat kolonku dodporuceni pro rodice. A vypsat tam, co rodice musi. Kdyz to musi ta skola. Tohle by se melo zrovnopravnit.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Tak já jsem do jedné fb skupiny zkusila dát tento návrh a sesypali se na mě rodiče jak na tureckej med. ještě, že mi počítač nemůže nafackovat. už bych jich držela nepočítaně.

Nicka Pytlik řekl(a)...

V každém případě se člověk naučí řádu, až to bude doopravdy potřebovat.
Jen to může být pro mnohé lidi docela bolestivé. I proto, že nečekané.
Nakonec, všechno má svůj řád. Dokonce i neřád.

Okomentovat