5.2.19

Blesk.cz: „Školy zkrátka řekly ne.“ Babiš vysvětlil, proč už nechce zdarma obědy pro děti

Nápad to byl dobrý, ale školy se jasně vyslovily proti. Lepší bude sjednotit dosavadní dotační programy. Tak premiér Andrej Babiš (ANO) komentoval v pořadu Blesku „Ptáme se, pane premiére“ své páteční rozhodnutí opustit od nápadu bezplatného stravování pro školáky. Podle svých slov nevěděl, že se tolik lidí vysloví tak negativně, je ale rád, že vznikla diskuze. A stále si stojí za tím, že slevy na jízdné byly správným krokem.
Z článku v Blesk.cz vybíráme:

Hoří kolem toho divoká debata a názor vlády se mění skoro co týden – proplácení obědů pro děti ve školkách a na prvním stupni základních škol. Babiš tvrdí, že změny názorů jsou přirozené, ze začátku nebylo jasné, jak se k tomu postaví školy. „Já jsem netušil, že když to ve Finsku funguje od roku 1948, že to nepůjde… ta reakce u nás byla překvapivá,“ vysvětloval premiér.

Názor škol považuje za klíčový, a ten byl odlišný, než vláda předpokládala. „Školy zkrátka řekly ne,“ popisoval Babiš, proč už za proplácením obědů tolik nestojí. Chce naopak více komunikovat s řediteli a vymyslet způsob, který bude lepší. „V této chvíli to vidím tak, že jen rozšíříme dotační programy, které nejsou sjednocené, a sjednotíme je,“ nastínil premiér.

Žádné komentáře:

Okomentovat