31.1.19

Ze sociálních sítí: Mobily (ve škole) ve Finsku aneb Jak je to s těmi zatracovanými zařízeními v zemi, ke které (ne všichni, ale spousta z nás) vzhlížíme?

Daniel Pražák informuje o zkušenostech z návštěvy ve finských školách na sociální síti Facebook: "Na druhém stupni mohou žáci s mobilem zacházet i při hodině, pokud respektují soukromí ostatních a neruší (věděli jste, že Snapchat ještě žije? No fakt! Spousta žáků ho ve Finsku používá!) a zároveň, pokud jsou schopni splnit své úkoly z hodiny. Tady narážíme na určitou kulturní bariéru - finský žák prostě (jak jsme aspoň viděli a měli možnost se o tom s žáky bavit) splní daný úkol a to, že by ho nesplnil pro něj není úplně možností."3 komentáře:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Reforma našeho školství by měla začít masovým importem finských žáků.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Přesně!
Tak tohleto nám tajili? V tom tedy spočívá zakopané jádro pudla na prameni!
"finský žák prostě... splní daný úkol a to, že by ho nesplnil pro něj není úplně možností"
Prostě splní zadaný úkol. Neskutečné! A to jakože bez řečí? Bez intervencí parťáckých taťků a přepadových komand školních inšpektorů? Bez střemhlavých analýz odborníků na vzdělání, konzultantů a auditorů, bez kulatých stolů a rozhovorů na většině televizních kanálů... v té dnešní překotně měnící se době?
Prostě splní zadaný úkol. Finsko! Finsko! Kdo neplní, není Fin!!!

Eva Adamová řekl(a)...

Finský žák bez remcání plní úkol. A to jako úplně každý? Tak to jsou všchni mladí Fini buď úplné ovce nebo jsou naprosto bez KREATIVITY!!!

Okomentovat