5.1.19

Vyjádření ředitele Gymnázia Blansko k příspěvku poslance SPD Radima Fialy

Z vyjádření Radka Petříka, ředitele školy vybíráme: "Jsem šokován agresivitou a vulgaritou diskuse, která se rozpoutala na FB profilu pana poslance. V ní jsou slovně napadáni naši studenti a je nám vyhrožováno dokonce fyzickou likvidací. Jako ředitel jsem povinen se proti tomu důrazně ohradit a využít všech relevantních právních kroků ke zjednání nápravy (neoprávněné stažení a sdílení fotografie z našich www stránek, dehonestace našich studentů a našeho gymnázia)."

V červnu 2018  uspořádali naši studenti happening s názvem Jinej neznamená špatnej: I muži mají právo nosit sukni. O této akci také informovali v článku na našich www stránkách.
Jednu z fotek z této akce použil pan poslanec SPD Radim Fiala, vytrhl ji z kontextu a připojil k ní katastrofický scénář o tom, jak naše gymnázium propaguje zvrácenou genderovou teorii, jak jsou hoši nuceni chodit v sukních a jak je dehonestován model tradiční rodiny.

Jako ředitel školy s tímto tvrzením nesouhlasím. Takové akce podporuji, protože si myslím, že ve svém výsledku díky respektu, diskusi a kritickému myšlení podporují např. model fungující  tradiční rodiny daleko víc, než různé zákazy a příkazy, nadávky, netolerance a katastrofické scénáře, které se objevily na Facebookovém profilu pana poslance.

Je škoda, že si pan poslanec a další diskutující detailně neprošli celé naše stránky. Pokud by totiž narazili např. článek Připomínka 100. výročí založení republiky ... nebo fotografie z akce Suit up day 2017, nemohli by mluvit o nedostatku vlastenectví, totalitě a neomarxismu.

Jsem šokován agresivitou a vulgaritou diskuse, která se rozpoutala na FB profilu pana poslance. V ní jsou slovně napadáni naši studenti a je nám vyhrožováno dokonce fyzickou likvidací. Jako ředitel jsem povinen se proti tomu důrazně ohradit a využít všech relevantních právních kroků ke zjednání nápravy (neoprávněné stažení a sdílení fotografie z našich www stránek, dehonestace našich studentů a našeho gymnázia).

O účinnosti těchto kroků si bohužel nedělám iluze. Přesto se cítím jako vítěz. Díky odvaze, slušnosti, věcnosti  a schopnosti logicky argumentovat dokázali  naši studenti, absolventi a další čelit šíření strachu a nenávisti. Já jim za to moc a moc děkuji. Pan poslanec je samozřejmě označil za sluníčkáře, demagogy, lepšolidi a snad už opomněl použít pouze výrok pana Ovčáčka o nacistické lůze.

Milí studenti a absolventi, jsem na Vás pyšný a hrdý a mám radost z našeho gymnázia! 

Vážený pane poslanče, abyste nemusel příště složitě hledat, rád bych Vás informoval, že už teď připravujeme další happening s názvem: Jinej neznamená špatnej: Tvůj názor nás zajímá, pokud ho umíš slušně vyjádřit!

Radek Petřík, ředitel školy

Komentář Radima Fialy na sociální síti Facebook:


6 komentářů:

Zbyněk řekl(a)...

Opětovný obraz naší společnosti. Na místo toho, abychom ocenili práci studentů i pedagogů gymnázia, tak umíme jen kritizovat a hledat jen to špatné. Na všem. Držím panu řediteli palce, ať své rozhořčení dotáhne do konce. Zneužití webových stránek školy a fotografií studentů pro svoji politickou reklamu je dle mého názoru již přes čáru.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici s dětmi a mládeží pracují už drahně let, a to proto, že jsou přesvědčeni, že ta práce má smysl a že je dětem a mládeži ku prospěchu. I když to ty děti a mládež docení třeba až po letech. A nebo taky nedocení.
Rozhodně ale nemají ti pytlici potřebu s tím lézt do veřejného prostoru. A na net už vůbec ne! I když tím svět o hodně přichází. Pytlici tu mediální střídmost vnímají do jisté míry i jako ochranu těch dětí a mládeže před kdejakými trdly a pitomci.

Vít Tomis řekl(a)...

Pane řediteli, zahrabejte fotku tohoto poslance do kompostu.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Mate pravdu Pytliku. Jente to je dilema dnesni doby. Bud se neprezentuji a vypadam jak mamlas k nicemu nebo se prezentuji a platim dan v podobe kecu . Ted mam na mysli prezentaci skol nebo uskupeni. Ne soukromou. Mnoho rodicu dnes hodnoti skolu podle mnozstvi akci. Takze jsem treba v okoli zaznamenala uz opak. Nektere male skoly maji tolik akci, ze rodice zacinaji rvat, kdy se bude ucit.
Jak rikala babicka: neni na svete ten, kdo by se zavdecil vsem. Chytra to zena.

Ygrain řekl(a)...

Pan poslanec je ignorant. Bývaly doby, kdy kalhoty nosili pouze necivilizovaní barbaři a ještě dnes by mu každý pořádný Skot za kritiku pánských sukní předvedl, zač je toho tartan. Vzhledem k trendu globálního oteplování by pánská móda opravdu zasloužila trochu provětrat. Co bude pan poslanec dělat příště, zakazovat ženám kalhoty? Trochu pozdě...

Jirka řekl(a)...

Pan poslanec především neumí číst s porozuměním. Vlamuje se do světa otevřenými dveřmi. Jinej ale neznamená pro někoho špatnej. Držím palce pane poslanče, každý na sobě musíme pracovat.
PS: Pánské sukně nošené naostro by byly dobrým počinem k obnovení plodnosti mladých mužů. I to je cesta k zachování tradiční rodiny a naplnění jejích funkcí.

Okomentovat