22.1.19

Vladimír Barák: Školství pod taktovkou tajných služeb? Zásadní chyba ministra školství

Bezpečnostní informační služba (BIS) ve výroční zprávě vydané v prosinci loňského roku uvedla, že moderní dějiny prezentované ve školách jsou de facto jejich sovětskou verzí. Nejde jen o dějepis, proruským panslovanstvím je prý do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka a zvláštní pozornost u agentů vzbudil akcent češtinářů na význam národních buditelů.


Z článku v TÝDEN.cz vybíráme:

Není třeba si něco namlouvat: zpravodajské služby všude ve světě zkoušejí, jak daleko mohou zajít. Čím více moci a vlivu si vyslouží, tím oslabenější je volená reprezentace státu. Politici si to uvědomují. I proto zpravodajce berou jako zdroje informací, i k nim ale přistupují velmi obezřetně. Ministr pomyslně klečící před šéfem BIS s ušima nastraženýma, očima navrch hlavy a po schůzce recitující slova zpravodajců, to je ale naprostá premiéra. Kdo čekal, že učitelé najdou u svého reprezentanta zastání, musí být v šoku. Co měl Plaga jednoznačně říct?

"Požádal jsem agenty, aby vzdělávání a školství řešila ta instituce, která problematice rozumí a je od toho i státem financována: ministerstvo školství." To ale nezaznělo.


3 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

instituce, která problematice rozumí
A fakt je to MŠMT? Autor asi nečte zdejší články a komentáře :-)

Nicka Pytlik řekl(a)...

Toť. Vyzvědač školství rozumí podstatně víc.
Namátkou takový agent 007 věděl, že kompetence je třeba protřepat. Rozhodně nemíchat!!!

Ivo Mádr řekl(a)...

Občas některé jedince napadá myšlenka o některých aktivitách BIS v oblasti školství ve smyslu "užitečného idiota".

Okomentovat