24.1.19

Šárka Mrázová, Kateřina Frouzová: Žert, či známka napětí? Babiš napomenul Plagu, že přišel o čtyři minuty později

Koupím vám švýcarské hodinky, když neumíte chodit včas, řekl podle důvěryhodných zdrojů premiér Andrej Babiš ministru školství Robertu Plagovi (oba ANO), když v pondělí přišel o čtyři minuty později na zasedání tripartity. Začátek jednání nestihl, protože ho zdrželi novináři. Zatímco jedni poznámku interpretují jako žert, podle jiných bylo ve slovech naopak cítit napětí.

Z článku na Aktuálně.cz vybíráme:

"Bylo evidentní, že premiér Babiš přichází (na tripartitu) s tím, že jeho straníci mají proti panu ministrovi spoustu výhrad kvůli tomu, že se nepostavil za návrh Asociace krajů a dovolil si jít proti ní. Určitě si na to stěžovali," řekl jeden z přítomných s tím, že pozdní příchod Babišovi jen nahrál na smeč. Plaga na to prý odpověděl, že si dá příště pozor.

Právě různorodost názorů jednotlivých aktérů podle dalšího nejmenovaného účastníka tripartity premiéra nepříjemně zaskočila. "Přišlo mi to tak, že snad premiér má pocit, že nic není pořádně přichystané. Hovořilo se o iniciativě krajů, svazu průmyslu - každý řekl svou představu, ale žádný konsensus nebyl předem dojednaný. Babiš přitom zřejmě čekal, že nějaké řešení ministerstvo předem dohodne," uvedl tento účastník jednání.


1 komentář:

Vít Tomis řekl(a)...

Babiš přitom zřejmě čekal, že nějaké řešení ministerstvo předem dohodne,"
No jo, předem nebyl proveden průzkum veřejného mínění k této problematice, tak premiér nevěděl, jaký je jeho názor.

Okomentovat