5.1.19

Na Zlatého Ámose žáci nominovali 68 pedagogů

Nejvíce přihlášek přišlo z Prahy - devět a ze Středočeského kraje – osm. V Olomouckém a Ústeckém kraj žáci nominovali sedm pedagogů, šest nominací přišlo z kraje Jihočeského, Jihomoravského a Moravskoslezského. Na opačném konci nominačního žebříčku skončil kraj Liberecký, odkud nepřišla ani jedna přihláška. Pouze jednu oblíbenou paní učitelku přihlásili žáci ze škol v kraji Karlovarském.


Stejně jako v minulých letech převažují v nominacích učitelky - celkem 50. Z toho je 44 učitelek na základních školách. Z 18 přihlášených učitelů jich 13 učí na základních školách. Ze středních škol přišlo celkem jedenáct nominací.

V lednu a únoru budou probíhat regionální kola ankety. V nich musí žáci zajímavým, pokud možno originálním způsobem představit porotě své kandidáty na titul nejoblíbenější učitel a obhájit tak nominaci.

„Regionální kola jsou zároveň oceněním všech, kteří byli svými žáky na titul Zlatý Ámos navrženi. Jsou to nejoblíbenější učitelky a nejoblíbenější učitelé na jednotlivých školách a uznání jim právem patří,“ dodává k regionálním kolům Hrzal. V krajích, kde jsou nejméně tři nominovaní, je každoročně udělován titul krajský Ámos. Letos jich bude uděleno celkem 12.

Semifinále, kterého se zúčastní vítězové regionálních kol, proběhne v zrcadlových sálech MŠMT 6. března 2019.

Veřejné finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční na Den učitelů, ve čtvrtek 28. března. Kromě Zlatého Ámose bude již tradičně dětskou porotou zvolen Dětský Ámos a na základě hlasování na webu dětského kanálu ČT také Ámos sympaťák. Kromě toho partneři ankety vyberou nejoblíbenějšího učitele chemie, fyziky, matematiky a českého jazyka.

Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále v pátek 29. března v hotelu Ambassador, Zlatá husa v Praze.

Žádné komentáře:

Okomentovat