22.1.19

Metodické doporučení MŠMT k primární prevenci rizikového chování u dětí a mládeže: aktualizované přílohy - Alkohol, Návykové látky, Tabák

K aktualizaci příloh bylo přistoupeno z důvodu vymezení aktuální terminologie a doplnění chybějících oblastí, které v původní verzi nebyly zpracovány (například doplnění o aktuální kontakty a odkazy na doporučenou literaturu, o aktuální legislativní ukotvení problematiky apod.).


3 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

To je opravdu super. A co z toho mě pomůže, když dítě přijde opilé do školy? A když to dělá často? To,co jsem si přečetla se dělá pořád a už dlouho. Tam se nezměnilo nic. V čem se to aktualizovalo? Asi jen ve statistikách, které mě vůbec nezajímají.

Ivo Mádr řekl(a)...

Vše je o dostupnosti alkoholu, tabáku,...Společenská tolerance těchto látek je v ČR na vysoké úrovni.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Nejhorsi je posledni varovani krajskych odborniku na drogy- obrovsky priliv chemickych( syntetickych) drog, velice jednoduse dostupnych a velice levnych. U nas varovani vsichni preventisti.
Ale co s tim jako skola? Neustale omilani o skodlivosti je doopravdy neucinne. A v tom metodickem cemsi neni ani naznak toho, jak poznam ...., jak se ma skola branit....

Okomentovat