24.1.19

Marie Bastlová: Řemeslník si dnes vydělá více než inženýr, zdůrazňuje význam učilišť hejtman Vondrák

Chceme poukázat na to, že někdo, kdo je talentovaný v matematice, může nahradit svůj nedostatek v češtině. A naopak. Tak přibližuje hejtman Moravskoslezského kraje, šéf školské komise Asociace krajů a poslanec za hnutí ANO Ivo Vondrák ve Dvaceti minutách Radiožurnálu základní princip minimální bodové hranice pro přijetí na střední školy.
Z doprovodného článku na webu iRozhlas.cz vybíráme:

Proti zavedení minimální bodové hranice se postavilo ministerstvo školství i tripartita. Podle Vondráka ale jde spíše o komunikační problém, než že by byl návrh špatný. „Tady došlo k jakémusi zatemnění… právě tímto chceme zvýšit kvalitu,“ řekl ve vysílání Radiožurnálu.(...)

„Pokud žáci neprokáží, že mají na teoretickou úroveň znalostí, která v budoucnu bude po nich vyžadována v rámci maturitní zkoušky, tak si říkáme, zda by nebylo lepší zkusit, aby dělaly obory, které jsou také zajímavé,“ řekl s tím, že v současnosti si řemeslník mnohdy vydělá mnohem více než „hloupý“ inženýr.

„Ti, kteří jsou dneska slabí na středních školách, tak ať raději odejdou – a myslím si, že pro ně to bude i lepší – do učňovského oboru, který může nabídnout zajímavé a atraktivní zaměření a uplatnění.“2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Řemeslník si dnes vydělá více než inženýr...

A což teprvá, je-li bědný inženýr učitelem.

Josef řekl(a)...

Komunistický přicmrnd a parazit který lezl za komančůmahoru díky svému papínkovi nám dneska rozdává rozumy?

Okomentovat