25.1.19

Marek Stoniš: Učit se, učit se... Ale podle osnov tajných služeb

Co si ještě nedáme líbit aneb co je ještě možné v babišovském Česku: ministr školství Robert ­Plaga se sešel se šéfem českých tajných služeb a zanotoval si s ním nad pasáží z výroční zprávy Bezpečnostní informační ­služby o tom, že moderní dějiny v českých školních osnovách jsou de facto jejich sovětskou verzí. A panslovanstvím prý je zamořena i čeština. Českým Bondům dokonce vadí, že se ve školách přeceňuje význam našich národních obrozenců. Co tedy z učebnic českého jazyka vymýtit nadměrný počet sedmi pádů podle německého vzoru na čtyři? Jungmann, Dobrovský nechť jsou zapomenuti. Když stačily čtyři pády Goethovi, Schillerovi nebo Kantovi, proč ne nám, Čechům?

Z komentáře v Reflex.cz vybíráme:

Kolik bludů o prospěšnosti environmentální výchovy a boji proti klimatickým změnám si musí nebohá dítka ve školách vyslechnout, kolik ekologistických aktivistů, kteří si zelený alarmismus pletou s vědeckým zkoumáním, proniklo do škol prostřednictvím speciálních a z veřejných zdrojů královsky placených programů?

A nakonec, co je horší? Vyprávět dětem o velikánech, kteří před dvěma stoletími zachránili český národ a náš krásný jazyk, nebo jim líčit nové epochální objevy na poli gender bádání, díky nimž si budou moci děti vybírat pohlaví (nejen mužské a ženské) jako barvu lízátka v cukrárně?

Nevím, jak vy, ale já mám jasno. Naše tajné služby čeká ještě hromada práce.


Žádné komentáře:

Okomentovat