30.1.19

Kateřina Nič Husárová: Na střední škole učil falešný pedagog. Vydával se i za veterináře

Od září působil na jednom z učilišť na Kladensku. Vyučoval angličtinu a matematiku. Studenti si ho i oblíbili. Ukázalo se ale, že diplom z Karlovy univerzity v Praze, kterým se asi třicetiletý muž prokazoval, je falešný. To však samozvaného pedagoga nezastavilo v tom, aby se postavil před středoškoláky a učil. A to není všechno. Před časem se zřejmě ten samý člověk měl vydávat i za veterináře či doktora humánní medicíny.


Z článku v Deník.cz vybíráme:

Vedení školy před několika dny udělalo působení podvodníka na škole přítrž. Falešného učitele propustilo. „O situaci byli informováni všichni zaměstnanci a žáci. Pro třídu, kde dotyčný pracoval jako třídní učitel, byla svolána mimořádná třídní schůzka,“ informovalo vedení školy skrze facebookový profil s tím, že zprávu o dění dostal i zřizovatel a další příslušné instituce. Celou záležitost nyní škola řeší s právníky.

Více se však vedení školy k věci vyjadřovat nechtělo. Škola prý ani není povinná podávat trestní oznámení.

4 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Nevím, proč je kolem toho takový humbuk, protože, co je jeden falešný pedagog bez potřebného vzdělání proti masám maturantů, kteří učí po celé republice na 1. stupních, proti masám asistentů s bídným kurzem, kteří na školách pracují s nejproblematičtějšími dětmi, proti masám učitelů, kteří na školách vyučují neaprobovaně matematiku, fyziku a další hlavně přírodovědné předměty, a samozřejmě i proti našim odborníkům na školství typu Feřteka, Kartouze a Kanii, kteří, nemaje žádného potřebného vzdělání v problematice školství a sami nikdy na ZŠ či SŠ neučili, kafrají úplně do všeho a o všem, na základě svých osobních vizí a posedlosti, čímž páchají nejvíce škod ze všech, protože přitroublí novináři jim sedají na lep.

mirek vaněk řekl(a)...

Přesně tak. Mezi dětm byl oblíben. Na učiliští byli rádi, že jim tam někdo učí. Jen se pak nedivme, že je školství v tak katastrofálním stavu.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Nooo. A když projde novela o pedagogických pracovnících, bude takových hafo. Pak doufám, že se tato progresivní myšlenka přeleje do všech resortů . Se divím, že ho ti veterináři nechtěli, vždyť má určitě zvířátka rád a má k nim hezký a chápavý přístup.

old pratavetra řekl(a)...

Paní Adamová to pojmenovala přesně. Toto nás rozhořčí, ale hokus pokusy s malými žáčky, neaprobovanost v přírodovědných předmětech, hodné maminky ("asistentky") tolerujeme.

Okomentovat