13.1.19

Jan Kužník, Václav Nývlt: Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na koleje. Americko-český projekt Intelino chce naučit děti základům programování, ale přitom je i obyčejnou zábavou. A věřte, že při rychlosti 90 cm/s si ji opravdu užijete.
Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Autorem projektu Intelino je Armen Kroynan, bývalý technologický ředitel společnosti Ozobot, která na trh uvedla i u nás velmi populární vzdělávací robůtky. Část vývojového týmu firmy seděla a sedí v Česku a právě zde našel Kroynan spolupracovníky i pro svůj nový projekt chytrých vláčků. Společnost Intelino sídlí v Kalifornii, velká část vývojářů je však v Praze.(...)

Návod na programování i veškerý další design okolo Intelina má na starosti Lucie Hamplová (kterou vidíte ne videu), mobilní aplikaci navrhl Marian Zikmund a další software vyvíjí Američan Chris Mcleese. Intelino je hračka pro děti od tří let a základní balení s oválem kolejnic, barevnými terčíky, mašinkou a vagónkem by se měla objevit na trhu už za tří měsíce. Cena byla stanovena na 100 dolarů (2 224 korun). Aplikace je samozřejmě zdarma.


Informace naleznete i na Tom's Hardware

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici si vždycky říkali, že je docela škoda, že tomu nápadu s vláčkem nevěnují vývojáři z Ikea více pozornosti. A tohle vůbec nevypadá špatně. Už samo sestavení kolejiště sebou nese nepřeberně problémků k řešení. Podle pytliků další nadějný náznak byť částečného návratu ke kořenům koumáctví.

Okomentovat