24.1.19

Horizont ČT24: Komenského škola hrou v praxi. Americké děti sbírají vědomosti v on-line hrách

Školní vzdělání nemusí být nudné „šprtání“ – v USA se pokoušejí vyvolat přirozený zájem žáků prostřednictvím počítačových on-line aplikací. Děti řeší třeba matematické úlohy a sbírají přitom úrovně jako ve videohrách. Z obávané písemky se tak může stát zábava, navíc v animovaném světě, který je dětem blízký.
Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Učebních pomůcek využívajících moderní techniku přibývá ve školách po celém světě. Třeba v Atlantě celý učební plán škola přizpůsobila hře inspirované legendární fantasy on-line hrou World of Warcraft.

„Mohu se díky tomu více zapojit se svými studenty. Nejsem už jen jejich učitelka, ale jejich herní mistr. Kontroluji zábavu celé třídy a mohu ji i měnit,“ popsala Laura Bruster, učitelka na Amana Academy v Atlantě.

„S Classcraftem nemáte pocit, že píšete velký test, takže jste méně nervózní a díky tomu nejspíš dosáhnete i lepších výsledků,“ uvedla žákyně stejné školy Anessa Abbasová.

4 komentáře:

Jiri Janecek řekl(a)...

No, priznam se, ze od Komenskeho jsem necetl vubec nic... Ale myslim, ze to tehdy myslel jinak.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Za A - Komenského hra měla být o hraní divadlo s nějakým pedagogickým záměrem.
Za B - děti už teď tráví tolik času u pc, tabletů nebo mobilů, že fyzioterapeuti vám dodají seznam dnes již oficiálních onemocnění z těchto činností. Co hrozí, je zakrnění jemnější motoriky ruky. Což pro laika neznamená nic, zato učitel ví přesně, o co jde. A 3D tiskárny šikovnoust rukou nenahradí.
Jak říkávala moje babička:vocuď pocuď…...

Josef Soukal řekl(a)...

https://www.ascestinaru.cz/skola-hrou-nebo-hrani-si-ve-skole-jaromir-kopecky-o-komenskeho-spisu-skola-hrou/

Jiri Janecek řekl(a)...

Dik. Ja si to tedy predtim vygoogloval, takze na tento dobry clanek na vasich strankach jsem narazil.

Ne ze bych neuznaval znalostni zaklad v hlave, ale delam to ted delam celkem casto kvuli tomu, ze to, co mam v hlave se obcas lisi od toho, co nekteri lide pisou. Treba kdyz Hrstkova nechala onehdy MSMT 'hazet vidle' do naseho elitarskeho systemu zavadeni cut-off scoru...

Okomentovat