9.1.19

EDUin: Co posouvá české vzdělávání kupředu?

Rozhýbat konzervativní školy, pedagogy a vzdělavatele a pomoci těm, kteří se snaží posouvat kupředu. To je cílem mnoha vzdělávacích projektů, které se mohou i letos ucházet o cenu Eduína za inovace ve vzdělávání a zařadit se tak do rozsáhlého katalogu. Nominace jsou otevřené do 29. ledna 2019.

Cena Eduína od roku 2013 upozorňuje na zajímavé inovativní počiny v českém formálním i neformálním vzdělávání a získává jim tak pozornost odborníků, médií i veřejnosti. Vzdělavatelům katalog Eduíny umožňuje na jednom místě najít tipy pro podporu jejich úsilí.

Na cenu Eduína je možné nominovat projekty, které do českého vzdělávání přinášejí inovaci – prostřednictvím formy práce, oblasti, které se věnují nebo např. cílové skupiny. Účastnit se mohou i zahraniční projekty, které byly vhodně adaptovány a uzpůsobeny lokálním podmínkám. Při výběru budou upřednostňovány projekty, které jsou ověřeny v praxi, přemýšlejí o svém dopadu a vyhodnocují ho. Přihlášeny mohou být i projekty, které byly nominovány v uplynulých ročnících, pokud jsou dále rozvíjeny a nebyly v Eduíně doposud oceněny.

Nominovat inovativní vzdělávací projekt může jednotlivec či organizace, kteří jsou jeho autory či ho provozují, zaštiťují a starají se o něj.

Navrhnout zajímavý počin na nominaci může kdokoliv a podpořit tak jeho tvůrce.

Odborná porota vybere devět finalistů, kteří si s podporou odborníků připraví krátkou prezentaci svého projektu. Během závěrečného večera 28. března 2019 porota vybere a ocení ty nejlepší.
Zároveň bude mít od 25. února do 24. března 2019 možnost o svých favoritech rozhodovat veřejnost v online hlasování.

Barbora Vobořilová, koordinátorka ceny Eduína, řekla: “Je povzbudivé, jakou podporu mají k dispozici ti, kteří chtějí vzdělávat smysluplně, efektivně a s radostí. I v rámci dalšího ročníku Eduíny jim chceme všem vzdát hold – autorům projektů i jejich příjemcům.”

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Co posouvá české vzdělávání kupředu?

EDUin!

Jiri Janecek řekl(a)...

Vzhledem k tomu, ze ceske skolstvi je - jak se furt pise - na okraji propasti (podle Boba K. je dokonce pet minut po dvanacte), je dalsi posouvani dopredu myslim ne moc dobra vec...

Okomentovat