24.1.19

Dopis předsednictva Unie školských asociací ČR - CZESHA předsedovi vlády Andreji Babišovi

Z dopis předsednictva Unie školských asociací ČR - CZESHA předsedovi vlády Andreji Babišovi vybíráme: "Každá výměna ministra pro nás znamená začínat opět na startovní čáře a určitě i ztrátu času a mnoho nedokončené práce. V řadě případů v minulosti to možná bylo i pro nás i školství ku prospěchu věci. Nicméně o osobě pana ministra Plagy to nelze říct. Pane premiére, vnímejte prosím toto stanovisko Předsednictva Unie školských asociací, jako podporu současnému ministru školství pro jeho další setrvání ve funkci."

Vážený pane předsedo vlády,

předsednictvo Unie školských asociací ČR - CZESHA v poslední době zaznamenalo z médií informace, že uvažujete o možnosti odvolání ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy.

Přestože nám nepříslušní rozhodovat o personálních otázkách ve vedení ministerstva, nenechávají nás tyto informace klidnými. Současný stav školství není zcela věcí ministra Plagy, ale do značné míry výsledky práce předchozích vláda a také činnosti neskutečného množství různých nátlakových organizací. Pana ministra Plagu hodnotíme jako politika, který s odbornou veřejností komunikuje a naslouchá jí, hledá společně s ní to nejvhodnější řešení tak, aby školství, pro nás regionální, získalo postupně opět klid a stabilizaci a aby jej neprovázaly neuvážené a překotné změny.

Každá výměna ministra pro nás znamená začínat opět na startovní čáře a určitě i ztrátu času a mnoho nedokončené práce. V řadě případů v minulosti to možná bylo i pro nás i školství ku prospěchu věci. Nicméně o osobě pana ministra Plagy to nelze říct.

Pane premiére, vnímejte prosím toto stanovisko Předsednictva Unie školských asociací, jako podporu současnému ministru školství pro jeho další setrvání ve funkci.

S pozdravem

V Praze dne 22. ledna 2019

Ing. Jiří Zajíček

Žádné komentáře:

Okomentovat