11.12.18

Ze sociálních sítí: Ze seriálu My všichni školou vinní

Martin Brož je nespokojen opakovaně s jednáním učitele jeho dcerky: "Pominu fakt, že se v předmětu Český jazyk, zadává domácí úkol z deskriptivní geometrie a že učitel získá popis domácnosti lepší, než kdyby se vám do bytu vloupal, ale co si nedokážu rozumně vysvětlit, je reakce učitele. Velkolepě rozervat ve třídě přede všemi domácí dílo, za kterým jsou hodiny pečlivé práce, protože popis pokoje tam být neměl, což nebylo ze zadání jasně patrné a i kdyby bylo, tak nevím, co má taková reakce za smysl."
Celý text:

Ze seriálu My všichni školou vinní. Pominu fakt, že se v předmětu Český jazyk, zadává domácí úkol z deskriptivní geometrie a že učitel získá popis domácnosti lepší, než kdyby se vám do bytu vloupal, ale co si nedokážu rozumně vysvětlit, je reakce učitele. Velkolepě rozervat ve třídě přede všemi domácí dílo, za kterým jsou hodiny pečlivé práce, protože popis pokoje tam být neměl, což nebylo ze zadání jasně patrné a i kdyby bylo, tak nevím, co má taková reakce za smysl. Jednání dotyčného pedagoga, považuji za vyloženě nepedagogické. Jediné, čeho tím docílí, je zlost, lítost, odpor, nechuť a pocit marnosti a zbytečnosti při projevu vlastní aktivity nad rámec školních zadání, pokud za ní následuje ještě trest. A já se ptám. Má výchova takovým způsobem ve škole vůbec smysl? Úkol se musí předělat, takže narýsovat totéž znovu. U mě osobně vyvolal pan učitel veliké opovržení nad svým výkonem a to zvláště proto, že ve škole zastává i funkci Výchovného poradce. To už mi hlava nebere vůbec. A to je zase pokrok.

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A nepřeváděl ten alternativní pedagog názorně, jak by se mohl případně dělit majetek rodičů při rozvodu?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Pan tatinek si asi dosud myslel, ze ve skolstvi neexistuji lide, kterym rupou nervy. Akorat ze kdyz ho nastve prodavacka v Penny, tak se vypovida sousedovi, kdezto kdyz ho nastve ucitelka, ma cukani s tim letet do eteru. Neschvaluji jednani te ucitelky a zaroven neschvaluji jednani otce. Oba se zachovali jak pitomci.

Laďka Ortová řekl(a)...

Ale ne, paní Karvaiová, jako pitomci ne. Možná jako frustrovaní lidé, kteří nemají jak dát najevo svou bezmoc. Stejně jako učitelé nemají možnost vykřičet tíhu, s kterou se musejí potýkat, docházejí jim síly a nikde ani náznak nějakého řešení, podobně rodiče nemají jak dát najevo, že mnohé situace, které musejí s dětmi prožívat, jsou lidsky i pedagogicky nepřijatelné.

Jsou to přesně tyto momenty, které nahrávají alternativním školám a s kterými už se noví rodiče a děti nehodlají smířit.

Jiri Janecek řekl(a)...

"domácí dílo, za kterým jsou hodiny pečlivé práce"
Hodiny pečlivé práce? A to mám jako pak věřit, že to roztrhnul učitel a ne třeba spolužáci?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Paní Ortová.
Oba se zachovali blbě. hodně blbě. Chápu frustraci oboustrannou a i tak jsem se vyjádřila. Akorát , že obě ty strany se měly sejít a vyříkat si to mezi sebou.
Jinak alternativní školství není ušetřeno ničeho, o čem píšete. kolegyně má dceru, která má montessori školu a po 4 letech říká, že rodiče si začínají diktovat,co se dá, protože si myslí, že když platí, můžou všechno. To jen tak na okraj. A mám kolegu,co zdrhl z alternativní školy, protože ta škola moc neučila, ale pouze nechávala děti žít.

Nicka Pytlik řekl(a)...

domácí dílo, za kterým jsou hodiny pečlivé práce

Když hodiny, tak hodiny. A kolik času zabrala konkrétně ta taburetka č. 6?
Jestliže pan otec ještě nepodal přihlášku do klubu taťků parťáků, mohl by mu možná někdo zkušenější prozradit, že vypracovávat domácí úkoly je dětem moderních rodičů v té dnešní překotně měnící se době zapovězeno.

Okomentovat