22.12.18

Ze sociálních sítí: Považujeme bezplatné obědy všem žákům za nesmyslné plýtvání penězi, které by se daly zvlášť ve školství použít mnohem lépe

Martin Kuba páše na sociální síti Facebook: "Členové našeho klubu městských zastupitelů za ODS budou ze svých odměn hradit školní obědy budějovickým dětem ze sociálně slabých rodin. Chceme ukázat na nesmyslnost návrhu premiéra A. Babiše a ministryně J. Maláčové, aby všechny děti ve škole měly obědy zadarmo. Považujeme to za nesmyslné plýtvání penězi, které by se daly zvlášť ve školství použít mnohem lépe. Například na lepší platy učitelů nebo hrazení jazykových kurzů pro děti. Takhle se doslova “projí” miliardy, aniž by to děti posunulo ve vzdělání dál a navíc budou obědy zadarmo čerpat děti z rodin, které žádnou podporu nepotřebují."
Celý text:

Členové našeho klubu městských zastupitelů za ODS budou ze svých odměn hradit školní obědy budějovickým dětem ze sociálně slabých rodin.

Chceme ukázat na nesmyslnost návrhu premiéra A. Babiše a ministryně J Maláčové, aby všechny děti ve škole měly obědy zadarmo. Považujeme to za nesmyslné plýtvání penězi, které by se daly zvlášť ve školství použít mnohem lépe. Například na lepší platy učitelů nebo hrazení jazykových kurzů pro děti. Takhle se doslova “projí” miliardy, aniž by to děti posunulo ve vzdělaní dál a navíc budou obědy zadarmo čerpat děti z rodin, které žádnou podporu nepotřebují. 🤨

Proto jsem se rozhodli spolupracovat se spolkem Dialog ČB, který se touto problematikou v Budějovicích zabývá už dva roky a podle nás ukazuje, jak se tato pomoc má správně a cíleně dělat. Děti jsou vybírány prostřednictvím orgánu sociální péče a ochrany dítěte. To je záruka, že taková rodina pomoc opravdu potřebuje. Úhrada pak probíhá přímo zaplacením složenky do školní jídelny, takže peníze vůbec nepřijdou do rukou rodičům, abychom měli jistotu, že se neutratí za něco jiného. Navíc to nezatěžuje zbytečnou administrativou školu ani nikoho jiného. Zkušenosti ukazují, že se opravdu v Budějovicích jedná spíše o desítky dětí, které takovou pomoc potřebují, a rozhodně na to nejsou třeba miliardy 😉

Dialog ČB bohužel musí na tuto pomoc shánět peníze ze soukromých sbírek. A protože jsme řekli, že nechceme v opozici jen kritizovat, ale i přicházet s vlastním řešením, tak jsme se jako klub ODS rozhodli každý měsíc potřebnou částku pro takové děti z budějovických škol uhradit. Tím se chceme přihlásit k tomu, že tohle je správné řešení! Podle nás by totiž stát měl pomáhat právě takhle. Peníze by měly jít z veřejných rozpočtů, ale takovouto cílenou cestou, která nezatěžuje administrativně školy.

Takže nám do Budějovic pošlete peníze spíš na vyšší platy učitelů, aby mladí studenti pedagogických fakult chtěli jít učit na jazykové kurzy pro děti a nerozhazujte miliardy nesmyslně.


Žádné komentáře:

Okomentovat