9.12.18

Ze sociálních sítí: Já mám teda pro špióny pod vlivem bondovek, Greena a Le Carrého slabost, ale tady je to opravdu jak u blbých na dvorečku

Monika Stehlíková komentuje na sociální síti Facebook reakce na výroční zprávu BIS: "BIS vydá pětadvacetistránkovou zprávu, jejíž součástí jsou dvě nijak doložené absurdní věty v poznámce pod čarou o výuce pod vlivem ruské propagandy a pěstování panslavismu v rámci národního obrození, skočí po tom novináři, nejen přitroublá IDnes, ale cituje to i Veselovský v rozhovoru s Žáčkem, ten do toho zamotá Semelovou, kamarád - hrdina třetího odboje se mě na to ptá, lidi z mýho názorovýho břehu se pohoršují na FB. Učitelé jsou zvyklí být za pitomce, co můžou za všechno včetně kvadratury Otýlie Vranské, ale jak má šmarjá člověk brát vážně tu zprávu, když v ní jsou tyhle hovadiny?"3 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Já myslela ,že je prosinec? A on apríl. Ta biska má opravdu smysl pro humor

Eva Adamová řekl(a)...

Tak ona to ta biska asi trochu přehnala, ale ruku na srdce a přiznejme si, že naše školství je totalitou stále poznamenané a že z některých věcí jsme se ani za těch téměř třicet let od sametové nevymotali.

Nejvíce se to promítá do výuky zeměpisu, dějepisu a výchovy k občanství. Zeměpis byl za totáče hodinově ohlodaný na kost, protože nebylo zapotřebí, aby se lidé zajímali o to, co se kolem nás děje. Rozsáhle jsme se učili jen fyzickou geografii, Československo a zemi, kde zítra znamená furt včera. Obsahově jsme se sice už posunuli jinam, ale hodinově především na SŠ rozhodně nikoliv. V dějepisu to za totáče postavili tak, aby se rozsáhle probíral neškodný pravěk, starověk a středověk, a aby na moderní dějiny zbylo pokud možno co nejméně času. Na tom jsme bohužel nedokázali změnit vůbec nic. No a výchova k občanství byla totáčem tak zparchantělá, že tento předmět nevnímá jako rovnocenný ostatním předmětům nikdo dodnes.

Nicka Pytlik řekl(a)...

z některých věcí jsme se ani za těch téměř třicet let od sametové nevymotali.

A nevymotáme ani za dalších třicet let. V oblasti ideového fanatismu je každá změna jen k horšímu. Ve školství pak obzvláště. To je zřejmé.
Poslední ostrůvky rozumu jsou systematicky decimovány.

Okomentovat