11.12.18

Český statistický úřad: Zábavně-vzdělávací projekt Minisčítání

Český statistický úřad zveřejnil výsledky čtvrtého ročníku zábavně-vzdělávacího projektu Minisčítání. Od 1. října do 16. listopadu 2018 vyplňovali žáci a studenti dotazníky na webu www.miniscitani.cz. Do projektu zapojilo přes 400 škol, z toho 113 úplně poprvé, a účastníci vyplnili přes 24 tisíc dotazníků. "Žáci a studenti ve věku od devíti do patnácti let díky Minisčítání zjistí, že statistika může být poučná i zábavná. Naučí se například číst v grafech a tabulkách a vyhodnocovat informace získané z výsledků. Údaje ze šetření mohou využít také učitelé při výuce v hodinách matematiky, občanské nauky a dalších předmětů,“ upozorňuje Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Otázky v dotazníku byly voleny především s ohledem na každodenní život dětí. Musely být atraktivní i zábavné a výsledky zároveň musí umožňovat reprezentativní srovnání. Letos se statistici žáků ptali například na kvalitu stravy ve školních jídelnách, jak často si čistí zuby, kolik času stráví na internetu a sociálních sítích nebo jaké školní předměty by z vyučování měly podle nich zmizet.

3. Způsob cesty do školy
5. Ministr školství – předměty


6. Jídlo ze školní jídelny
8. Čas na internetuVšechny výsledky na www.miniscitani.cz.

1 komentář:

Pepouš řekl(a)...

Zajímavý projekt, zajímavé výsledky a pěkně zpracované výstupy. Pokud bych předpokládal, že by žáci jako ministři zrušili nejméně oblíbené předměty, tak ta neustále omílaná neoblíbenost matematiky jaksi úplně nesedí.

Okomentovat