5.12.18

11. 12.: Setkání Elixíru na téma Když žák ví víc, než učitel

Přijďte poradit kolegům, jak podporujete své žáky v technologickém rozvoji nebo přijďte načerpat zkušenosti ostatních. Pro každého je v diskuzi místo! Kolegiální sdílení je pro Elixír nejdůležitější. Dostupnost informací a cenová dostupnost technických zařízení dává mladým do ruky nástroje pro zábavu, ale i tvorbu sebeobrazu. Není výjimkou, že děti toho vědí víc o technologickém světě než dospělé autority kolem nich - rodiče i učitelé. Jakou autoritou pak být pro žáka, který ví víc než učitel? Jak pracovat se žákem, který přerostl učitele ve znalostech v daném oboru?

Vývoj nezastavíš! Děti a mladí lidé dnes disponují větším množstvím informací o technologickém světě než jejich učitelé a rodiče. JAK POTOM MŮŽE UČITEL VYSTUPOVAT V ROLI AUTORITY VŮČI STUDENTOVI? Jak pracovat ve výuce se žákem, který učitele znalostně převyšuje? Specialista z Inventi vám řekne, JAK NA TO!

Kdy: 11. prosince 2018 od 16.30 do 18.30

Kde: PRAHA - INVENTI, centrum kolegiálního vzdělávání pro učitele IT a digitálních technologií, Táborská 940/31, Praha 4 - Nusle

Podrobnosti na webu PRAHA - INVENTI.2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jakou autoritou pak být pro žáka, který ví víc než učitel?

A co jako?
Všechno vědí nejlépe jen odborníci na vzdělání, konzultanti, auditoří a analytici z eduinu. A ještě inspektoři a úředníci z ministerstva školství.
Kdo učil na třeba elektroprůmyslovce ještě v polovině devadesátých let, nemá s takovým jevem žádný problém. Pytlici jsou upřímně rádi, když vyjde najevo, že žák toho v nějaké dílčí oblasti ví víc, než ti pytlici. Pokud si pytlici dobře vzpomínají, tak se to za těch třiatřicet let asi čtyřikrát, nebo možná i pětkrát stalo.
A jakou autoritu má takový trenér, když svěřenec běhá rychleji, než on?
Když už tedy někdo hodlá machrovat na učitele, jaká že to jsou zaostalá trdla, ať si udělá aspoň pořádný web, aby bylo vidět, jací lúmeni se za tím elixírem poznání skrývají. Tohle je úroveň slabších žáků z naší tercie.

Zdenek Sítař řekl(a)...

Když žák ví víc než učitel..........jednou se toho třeba dočkám

Okomentovat