29.11.18

Ze sociálních sítí: Markéta Illová reaguje na komentáře Štěpána Bolfa z Institutu pro sociální inkluzi (AKTUALIZOVÁNO)

U reakce Institutu pro sociální inkluzi na návrh novely vyhlášky č. 27/2016 o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných, která je nyní ve vnějším připomínkovém řízení, se rozvinula ostrá výměna názorů, ze které vybíráme: "...zvu Vás a všechny Vaše kolegy k nám do školy. Můžete nám předvést, jak si představujete práci podle inkluzivní vyhlášky přímo v terénu. Jen se omlouvám, ten žáček s Aspergerem, co si na nás donesl do školy nůž s čepelí v délce 12 cm, je už ve speciální škole. Mileráda Vám pošlu usnesení Policie ČR, kde se praví, čemu všemu jsme museli ve škole čelit. Nebo si to vyzkoušejte s druháčkem, který bohužel nemůže být umístěn v autistické třídě speciální školy, protože podle vyhlášky o inkluzi patří do hlavního proudu."


Vážený pane,

zvu Vás a všechny Vaše kolegy k nám do školy. Můžete nám předvést, jak si představujete práci podle inkluzivní vyhlášky přímo v terénu. Jen se omlouvám, ten žáček s Aspergerem, co si na nás donesl do školy nůž s čepelí v délce 12 cm, je už ve speciální škole. Mileráda Vám pošlu usnesení Policie ČR, kde se praví, čemu všemu jsme museli ve škole čelit.

Nebo si to vyzkoušejte s druháčkem, který bohužel nemůže být umístěn v autistické třídě speciální školy, protože podle vyhlášky o inkluzi patří do hlavního proudu. Zaskakovala jsem za druhého pedagoga (školení pro AP k dítěti s PAS). Já učitelka, školní metodička prevence s více než 22 lety praxe a moře DVPP na téma péče o děti se poruchami chování, jsem nestačila zírat. Nic nefungovalo, chlapec nechtěl být ve třídě s dětmi, nereagoval na nic, kromě toho, že vozil židličku po koberci neustále dokola, pak počítal šroubečky, pak házel kostičky podle barev na koberec, posléze se vztekal, protože na něj promluvil spolužák, třídní učitelku neposlouchal, dupal po knížkám dětí, protože tam byl "škaredý" obrázek.

Obdivuji všechny pedagogy a děti, které denně pracují v takto "podnětném" prostředí. Jako dlouholetý ŠMP si dovolím tvrdit, že toto je velmi příhodné podhoubí pro vznik šikany, nevraživosti vůči handicapovaným a naprostá ztráta jakékoliv empatie. A vzdělávání samotného dítěte jde k šípku, protože jej všechno ruší. V klidu je pouze tehdy, pokud je sám s AP. To však není inkluze, to už tu dávno bylo ve speciálním školství, kde by měl daleko lepší podmínky.

Nevěříte? Přijeďte! Včera bylo pozdě!!!
AKTUALIZACE: Správce stránky Institutu pro sociální inkluzi na sociální síti Facebook řadu komentářů smazal a někteří jeho členové blokují i některé diskutující.

16 komentářů:

Ivo Mádr řekl(a)...

Klasické příklady "inkluze po českém způsobu". A co na to paní Valachová a spol?

Radek Sárközi řekl(a)...

Hm, ředitelem Institutu pro sociální inkluzi je manžel Laurenčíkové...

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=927643&typ=UPLNY

Nicka Pytlik řekl(a)...

Některé manželské páry ve svojí ideologické hyperaktivitě dosahují tak nezanedbatelného vlivu na významné segmenty naší společnosti, že až mrazí. Čím se zabývají manželky odborníků na vzdělání, konzultantů, auditorů a analytiků?

Radek Sárközi řekl(a)...

Např. manželé Slejškovi založili Eduin, pro který pracuje syn Tomáše Feřteka, který o tom napsal bakalářskou práci. Kdo psal příklady dobré praxe z inkluze si už vypátrejte sami... ;-)

P. Vršecký řekl(a)...

Kdyby Feřtek junior uměl a dělal něco pořádného, bylo by něco šejdrem. Takhle je všechno na svém místě....

Nicka Pytlik řekl(a)...

Kdo psal příklady dobré praxe z inkluze si už vypátrejte sami...

A který zatraceně dobrý scénárista psal ty příklady špatné praxe z těch tradičně konzervativních škol, kde učitele nenechávají učit sakra dobře?

P. Vršecký řekl(a)...

Zatraceně dobrý scénárista? Já jsem se třeba u "etnicky nevhodného hosta" už jen smál. Takoví scénáristé jsou jedním z hlavních důvodů, proč 90% zdejší filmové tvorby nestojí za nic.

P. Vršecký řekl(a)...

Jinak ten průvodný obrázek rudé zatnuté pěsti o autorech tohoto projektu říká možná víc, než by oni sami chtěli. Když pominu historické konotace, tak tohle gesto používala (a možná i nadále používá) soudružka Marksová Tominová, z božího dopuštění dříve ministryně na MPSV, IMHO jeden z důvodů posledních volebních debaklů socanů.

Radek Sárközi řekl(a)...

Diskutuje se přímo na FB Institutu pro sociální inkluzi. Můžete se rovněž zapojit. :-)

https://www.facebook.com/socialniinkluze/

P. Vršecký řekl(a)...

Jen to ne, proboha. Kvůli takové ztrátě času na ksichtoknihu ani jinam fakt nepolezu. Ale podíval jsem se na web zmíněného institutu. Dobrej oddíl, tam nikdy nikdo nic pořádného a užitečného nedělal. Zkušení "neziskoví"bojovníci.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Diskutuje se přímo na FB Institutu pro sociální inkluzi.

Proč by hory chodily k mohamedům, když to tu ti machometi stejně pravidelně pročítají.
Ostatně, obecně prospěšné, tedy neziskové organizace... není to ostrotupý protimluv?

Radek Sárközi řekl(a)...

OPRAVA: Už se tam nediskutuje. Většinu kritických komentářů smazali. Moje úplně všechny...

P. Vršecký řekl(a)...

A co jiného jste čekal?! Tohle je přece u neomarxistů naprosto standardní postup, viz Komárek. Případně vám pravda a láska napíše "JDI DO PRDELE, ŠMEJDE".

P. Vršecký řekl(a)...

Ostatně, i kdyby se diskutovalo, co jiného by si ten jejich boss Šimečka, nebo jak se jmenuje, zasloužil jiného než výsměch? Vládní Agenturu pro sociální začleňování vedl tak úspěšně, že za jeho panování došlo k prudkému vzestupu počtu vyloučených lokalit. Tedy ne že bych se snad bláhově domníval, že kdokoliv v čele téhle naprosto zbytečné organizace bude k něčemu platný...

Nicka Pytlik řekl(a)...

kdokoliv v čele téhle naprosto zbytečné organizace bude k něčemu platný

Není důležité, co smysluplného se z čeho urodí, ale kolik to sype.
Sypáníčko sypání, to je, co je pohání...

P. Vršecký řekl(a)...

No pokud máte na mysli institut, tak jsem se podíval do jejich sbírky listin na poslední účetní uzávěrku v rejstříku spolků. Jestli to odpovídá, tak tam jde (prozatím) spíš než o sypáníčko o snahu se etablovat někde, kde si svůj chleba s máslem a další oblohou, samozřejmě zcela bez jakéhokoliv měřitelného výsledku, teprve v budoucnu urvou. Chce to trpělivost a dotace určitě budou, soudruzi. Ono nemusí jít vždy jen o prachy. Některým soudruhům dělá dobře i pocit, že jsou někdo, když z nich nějaký ještě větší blbec dělá experty na vzdělávání, ačkoliv v reálu by sami nezvládli ani vesnickou malotřídku, kde po inkludovaných není ani stopa.

Okomentovat