2.11.18

Petr Wojnar: Školy v Havířově zakázaly žákům mobily i o přestávkách. Psycholog souhlasí

Místo toho, aby si zašli na záchod nebo se nasvačili, mívali žáci o přestávkách v ruce mobil. To se nelíbilo zástupcům dvou základních škol v Havířově. Do školního řádu tak zanesli zákaz používání mobilních telefonů, a to jak při vyučovacích hodinách, tak právě i o přestávkách.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Před zákazem tehdy ředitel nejprve požádal rodiče o vyplnění dotazníku. „Ze 132 odevzdaných dotazníků jsme ve 121 z nich dostali plnou podporu. Zbylé ohlasy byly také víceméně souhlasné, jen s drobnými dodatky,“ řekl Zdeněk Lusk a stojí si za ním i po dvou letech. „Opatření se osvědčilo. Děti jsou více soustředěny na výuku, více se baví mezi sebou a se zvoněním nevytahují telefony, jak to měly ve zvyku“ potvrdil.

Ne každý je ale zastáncem podobných zákazů. Například v ostravské Základní škole Zelená k němu jen tak nesáhnou. „Už na konci devadesátých let to udělala jedna škola a ta pak dostala za uši, protože se řešilo, zda na to vlastně má právo. Naši žáci mohou mobily o přestávkách používat, nás to nějakým způsobem neobtěžuje,“ vysvětlil tamní ředitel Aleš Koutný.


3 komentáře:

Zdeněk Nutz řekl(a)...

A když rodič řekne, že jeho dítě mobil o přestávce používat bude, tak co? A učitelům to taky zakázali? Jak to kontrolují? No včera psali jaký je v Havířově najednou zájem o chytré hodinky.
A nám zase zakazovali křížky, rifle, americké vlajky a dlouhé vlasy. jen jiná doba, aby dostali opět prostor kejhající husy.....
A propo, kolik, vy zakazovači znáte výukových aplkací z Google Play?

Zdeněk Nutz řekl(a)...

Ještě jsem zapomněl na pistolky na gumičky z kolíčků a zápalkových krabiček, kliklaky, verzatilky s rýží, nášivky s logem západních skupin, karty atd atd...….

Jana Karvaiová řekl(a)...

A žiletky na krk

Okomentovat