8.11.18

Martin Fendrych: Republika Klaus: Chceme strojaře, chemiky, a hlavně se na nic neptejte

Poslanec za ODS Klaus by na univerzitách chtěl 200krát víc inženýrů než kunsthistoriků. Považuje se za stát a rád by nám diktoval, co studovat.


Z komentáře v Aktuálně.cz vybíráme:

Aby se lidé ptali, potřebují humanitní prostředí, občanskou společnost, aktivní neziskové organizace, potřebují neztechnizované matky, otce, babičky a dědy.

Republice Klaus a Babiš vadí otázky, vadí jí neuspořádaný občanský kvas probíhající mimo konzum, proto touží omezit na minimum ty "zbytečné" filozofy, disidenty doby. Jsou v tom stejní jako komunisté, kteří v minulém režimu klekli na církve, vyhnali z fakult svobodně myslící mozky, a mnozí humanitně ladění lidé pak studovali techniku, ač k ní neměli vztah. Klaus junior je v tom stejný jako bolševici. Jeho rady, jeho pohled na republiku, je vadný, chtěl by tělo bez ducha, stát, jemuž byla provedena lobotomie.

2 komentáře:

P. Vršecký řekl(a)...

Aktivní občanskou společnost a politické neziskovky já osobně k žádnému ptaní, a vlastně vůbec na nic, nepotřebuji. Jestli Fendrych ano, tak bon, ale ať laskavě mluví jen sám za sebe. Vůbec přečtení celého komentáře ve zdroji stojí za to. Tedy ne že by se člověk dočetl nějaký validní argument, proč Klaus junior nemá pravdu. Jsou to jen invektivy na jeho adresu a podivení, jak si vůbec dovoluje mít na něco názor, který nekonvenuje s tím Fendrychovým. Dochází ke známému paradoxu, kdy (Fendrych) mluví o někom a o něčem, ale (aniž si to uvědomuje), vypovídá hlavně o sobě. A věru to není výpověď, která by mu lichotila.

P. Vršecký řekl(a)...

Hlavně se nic neptejte, respektive ptejte se na co chcete a my na co chceme odpovíme, je přece modus operandi neomarxistů. A když někdo začne klást znepokojivé otázky, je na něj vylit přesně takový kýbl sraček, jaký tady Fendrych vylil na Klause juniora. Zrovna Fendrych, který je za současný stav, na rozdíl od Klause juniora, přímo spoluzodpovědný vzhledem ke svým minulým, nejen politickým, ale i exekutivním, angažmá. To nevymyslíš:-)))))

Okomentovat