2.11.18

Kristína Paulenková: V Modřanech vznikne alternativní škola pro čtyři stovky dětí

V Modřanech by měla do roku 2021 vzniknout zřejmě největší veřejná Montessori škola v Česku. Zřídí ji přímo městská část Praha 12. Nová škola bude stát u ulice Čs. exilu v sousedství Rakouského gymnázia a nabídne kapacitu pro čtyři stovky dětí.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Vedení města plánuje, že Montessori třídy se přesunou do nově vzniklé budovy a zároveň ještě navýší kapacity. Na první část výstavby už obdržela Praha 12 účelovou investiční dotaci ze zdrojů hlavního města Prahy ve výši 50 milionů korun a magistrát přislíbil další podporu.

Modřany přitom nejsou jediným místem v Praze, kde učí alternativně na veřejných školách. Tři Montessori třídy zřídili na ZŠ Korunovační. I zde zájem převyšuje možnosti.

„Dokonce jsme losovali rodiče ze spádové oblasti a těm, kteří nebyli vylosováni, jsme nabízeli naše tvořivé třídy,“ podotkl ředitel školy Tomáš Komrska a dodal, že se mu ozývají i matky a otcové z jiných městských částí.

Rodiče mají o tyto školy velký zájem také proto, že za přístup, který se nezakládá na známkách a biflování, by jinak museli na soukromých školách platit i několik tisíc za měsíc.

3 komentáře:

Jiri Janecek řekl(a)...

Největší alternativní škola? To mi připomnělo tu vtipnou hlášku o největších trpaslících ze Sovětského Svazu...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Podstatné je, aby škola byla dostačně bohatá a měla peníze na patřičné montessori pomůcky.

Eva Adamová řekl(a)...

No a bude dostatečně bohatá, jestliže jako škola státní nebude moci vybírat penízky od zazobaných papínků formou školného?

Okomentovat