19.11.18

Pavel Přibyl: Gymnázium ředitele kritizovaného za „Zemana v kompostu“ získalo další cenu

Letošní ročník soutěže Dobrá škola, kterou šestým rokem pořádá Ústecký kraj, vyhrálo v kategorii gymnázií Gymnázium Teplice. V jeho čele stojí ředitel Zdeněk Bergman známý z kauzy „Zeman v kompostu“. Zatímco dříve cenu ředitelům vždy předávalo vedení kraje, letos politici chyběli.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Prestižní teplické gymnázium zvítězilo v soutěži Dobrá škola už potřetí za šest let. Dvakrát skončilo druhé a jednou třetí.

„Troufám si tvrdit, že jsme nejúspěšnější školou v soutěži. Letos jsme prvenství dosáhli díky velkému množství úspěšných žáků v soutěžích, které se bodovaly, a také kvůli tomu, že jsme pořádali řadu akcí zpestřujících výuku, ať už to byly exkurze, přednášky odborníků, výstavy, konference či přehlídky,“ poznamenal Bergman.

„Jsme samozřejmě pyšní, že jsme vyhráli, na druhou stranu ale hraje roli i velikost školy. Výsledky se totiž nepřepočítávaly na žáky, ale sčítaly, takže malé školy v podstatě neměly šanci konkurovat velkým,“ dodal ředitel.

Za vítězství v jedné ze dvou kategorií obdrželo Gymnázium Teplice šek na 750 tisíc korun. „Je to významné posílení našeho rozpočtu. Patnáct procent je určeno na platy, z toho dám odměny učitelům, kteří byli nejaktivnější v pořádání akcí a zapojení žáků do soutěží. Zbylá část půjde na provoz školy, koupíme nábytek či nové počítače,“ přiblížil ředitel.

Žádné komentáře:

Okomentovat