3.11.18

Anna Brzybohatá: Učitelé potřebují před nástupem do škol praxi, pomáhá i změna kariéry

Z různých stran stále slyšíme, že chybí učitelé, školství je podfinancované, je potřeba u nás změnit celkový koncept vzdělávání a podobně. I tak se ale někteří nadšenci rozhodují pro změnu kariéry, stoupnou si před tabuli a chtějí vzdělávat mladou generaci. Jedním z příkladů je program Učitel naživo.
Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Není to tak, že by naši absolventi jako fyzici nakonec učili český jazyk. Drží se svého oboru, ve kterém právě mají dostatečnou praxi a vědomosti,“ vysvětluje vedoucí výcvikového týmu projektu Učitel naživo Matouš Bořkovec.

„Naším cílem je, aby si účastníci v programu ujasnili, jací přesně chtějí být učitelé a proč vlastně chtějí učit. My jim chceme ukázat, co všechno učení obnáší, jak nastartovat proces dlouhodobého rozvíjení svých učitelských dovedností a jak získat potřebnou sebedůvěru, aby se mohli postavit za katedru,“ popisuje záměry výuky Učitele naživo Matouš Bořkovec.

Do programu přicházejí lidé z různých vrstev, zaměřením, motivací nebo příběhem. Mezi studenty na učitele najdeme absolventy bohemistiky, ČVUT, filozofie, společenských věd a dalších oborů. Každý z nich si také vybírá různé alternativy vzdělávání. Nastoupit chtějí do klasických škol nebo i Montessori a Scio škol.Žádné komentáře:

Okomentovat