23.11.18

Anna Brzybohatá: Školám chybějí peníze, snižují učitelům osobní ohodnocení

Stovky učitelů nedávno dostaly nové platové výměry. A řada z nich se nestačila divit. Pokud měli nějaké osobní ohodnocení, velké části z nich se snížilo nebo nemají žádné. „Letos v září mi byl snížen osobní příplatek ze 700 Kč na 350 Kč,“ říká například vychovatelka ze školy na Moravě.


Z článku v MF DNES vybíráme:

Ministerstvo školství dává finance krajským úřadům, které pak prostředky rozdělují podle norem mezi jednotlivé školy na obě platové složky. Podle celorepublikových dat, která má ministerstvo školství k dipozici za rok 2017 za školy a školská zařízení, která odměňují platem, vyplatily školy na osobní příplatky kolem tří a půl procenta.

To jsou zhruba dvě a půl miliardy korun, v průměru asi 950 korun měsíčně na pedagoga z celkového objemu finančních prostředků poskytovaných ze státního rozpočtu. Dalších zhruba sedm procent tvořil v roce 2017 objem finančních prostředků na odměny. To je v balíčku asi pět miliard korun, v průměru asi 1 900 korun měsíčně na pedagoga.(...)

Neexistuje žádná povinnost, aby učitelé dostávali odměny.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlikům odňali osobní ohodnocení už hodně dávno, a bez udání důvodu.
A od těch dob mají ti pytlici klid nejsvětější. Tak nějak není co ztratit. Pohoda.
V tomto smyslu...
Tak školám chybějí peníze? A kde je potratily, ty školy? Ostatně, kdoví na čem paní Brzybohatá tak časně zbohatla... No, to bylo dost slabé i na pytliky. Ale nemohli si pomoci.

Okomentovat