31.10.18

TN.cz: Žákyni v České Lípě šikanovali, pokusila se proto o sebevraždu!

V České Lípě se na základní škole pořezala na ruce žákyně 8. třídy. Podle rodičů šlo o důsledek šikany, kterou prý musela dlouho snášet. Pokus o sebevraždu naštěstí přežila. Školu teď musí žákyně opustit. Ředitel ZŠ Slovanka v České Lípě by se viníků rád zbavil a volá po podmínečném vyloučení, který ale základní školy nemají.

Z článku na TN.cz vybíráme:

Žákyně je po otci čtvrtinovou Romkou a proto se možná stala terčem útoků. "Ti chlapci dostali nějaké snížené známky, nějaká výchovná opatření. Jsou opravdu pod drobnohledem nejenom vedení školy, ale i třídních učitelů. Ředitelská důtka, dvojka a trojka z chování na řadu dětí z 80% vůbec neplatí, ba někdy se tím děti holedbají, že jsou něco víc," řekl ředitel školy Václav Špetlík.

Škola se snažila rodiče žáků přesvědčit, aby školu opustili, ti to prý odmítli. "Byť všichni odborníci, všichni úředníci to vidí jinak, ale stejně to konečné rozhodnutí je jen a jen na tom rodiči," dodal Špetlík s tím, že by jinak byl rád za to, kdyby existovalo i na základnách školách žáky podmínečně vyloučit. To zatím jde jen na vyšších stupních škol.

A tak školu dívka opustila. Podle jejích slov to pro ni je nový začátek.
Žádné komentáře:

Okomentovat