28.10.18

TN.cz: Horor v jídelnách: Děti zvracely zatuchlou rýži, jídlo jim znechutily!

Na jedné straně tvrdá práce kuchařek a jejich nedostatečné finanční ohodnocení, na straně druhé stížnosti na nechutné jídlo - taková je v současnosti situace ve školních jídelnách. Někteří rodiče si dokonce stěžují, že si jejich dítě vypěstovalo k některým pokrmům odpor. Na to jim kuchařky vzkazují, že za pár korun je uvařit kvalitní a chutné jídlo těžké.

Z článku na TN.cz vybíráme:

Na kvalitu školní stravy jsou přitom kladeny stále vyšší požadavky. Musí vařit především zdravě, v jídelníčku se musí často objevovat například ryby nebo luštěniny. Ty ale vyjdou poměrně draho. "Věřte mi, že nejhorší jsou stále narůstající předpisy - luštěniny, ryby a zase luštěniny. Je velmi těžké uspokojit obě strany. Kvalitní ryba se za tu cenu koupit nedá a hrách a čočku vařím minimálně," postěžovala si vedoucí jídelny Eva.

Kuchařek se zastala také Danuše, podle které se sice nedá domácí jídlo srovnat s tím školním, v jídelnách ale dělají, co mohou. "Oni musí vařit podle norem, mají koš zdravých potravin a to vše musí zapracovat do jídelníčku. Co si budeme povídat, děti vesměs nejedí zeleninu, ať je upravená jakkoli. Vařte teplé večeře a děti nemusí na obědy chodit, vezmou si dvě svačiny," doporučila.


Poznámka redakce: Bohužel bulvár nepracuje s fakty.

Žádné komentáře:

Okomentovat