23.10.18

Robert Malecký: Okamurova poslankyně se zlobí: Ať kraj odvolá ředitele, který zahrabal prezidentův obraz do kompostu

Severočeská poslankyně SPD Tereza Hyťhová chce odvolat ředitele teplického gymnázia Zdeňka Bergmana. Ten před několika dny oznámil, že v reakci na veřejné vulgární projevy prezidenta Miloše Zemana nechá zahrabat jeho školní portréty do kompostu. Hyťhová je zároveň zastupitelkou Ústeckého kraje, který školu zřizuje a kde mají většinu strany nakloněné prezidentu Zemanovi.

Zdeněk Bergman nechal ve škole obrazy prezidenta Miloše Zemana svěsit už před čtyřmi roky, kdy se hlava státu poprvé veřejně projevila vulgaritami na adresu skupiny Pussy Riot. Tehdy je ještě nechal pouze uložit do školního skladu.Minulý týden, poté, co prezident ve vysílání Českého rozhlasu hovořil o ekonomických zmrdech, Bergman ještě přitvrdil. Jak oznámil na svém Twitteru, školníkovi uložil, aby oficiální portréty prezidenta zahrabal do kompostu.

Odvolat! zuří poslankyně SPD

Na ředitelův krok reagovala poslankyně a zastupitelka Ústeckého kraje Tereza Hyťhová, podle níž jde o profesní selhání a špatný vzor žákům. Naznačila, že se přes zastupitelstvo pokusí dosáhnout Bergmanova odvolání.

„Takový člověk nemá na pozici ředitele absolutně co dělat. Tuto kauzu řešíme v rámci Ústeckého kraje,“ uvedla Hyťhová na Facebooku.Zdeněk Bergman zatím žádný tlak ze strany zřizovatele nezaznamenal. „Vůbec nikdo se na mě neobrátil. Zatím jsem ze strany Ústeckého kraje nezaznamenal žádnou reakci,“ uvedl.
Připouští ovšem, že prostřednictvím zastupitelstva může k pokusu o jeho odvolání dojít. „Ústecký kraj je zřizovatelem školy. Je to pak už záležitost politiků. Koneckonců hejtman mě ředitelem jmenuje, takže mě také může odvolávat,“ říká ředitel teplického gymnázia.

Zůstává ale optimistou. „Nepoužil bych slovo, že se obávám. Něco může přijít, může to být nepříjemné, to ano. Ale nebojím se toho,“ říká.

V Ústeckém kraji má většinu v zastupitestvu koalice vedená komunistickým hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a náměstkem Jaroslavem Foldynou za ČSSD. Ty v krajské radě doplňuje ještě minikoalice Okamurovy SPD a původně zemanovské Strany práv občanů. Náměstkem pro oblast školství je Petr Šmíd právě z koalice SPD-SPO.

Autor Robert Malecký, text byl původně publikován na HlidaciPes.org, převzato za těchto podmínek.


Foto: Facebook, stránka Tomia Okamury.


6 komentářů:

Josef Zemek řekl(a)...

Tragédie je spíše v tom, že nelze odvolat prazidenta, který označuje lidi jako idioty, a političtí pacholci mu polezou do zadku. Možná stačilo sundat obrazy idiota z háčků ve třídách.

Tajný Učitel řekl(a)...

Nechtějte vědět, kam jsme obraz "prezidenta" zahrabali my.

V. řekl(a)...

Obraz prezidenta nemusi byt ve tride uz davno. Chlubit se tim, ze byl zahraban do kompostu, je dost ubohe...
Nejsem priznivec M. Zemana a nevolil jsem ho.

Pepa řekl(a)...

Dovolte, pane V., ono to nemusí být chlubení... Prostě jen oznamuje, že když vulgarity přerostou nějakou mez, reaguje zmíněným způsobem. Pokud byly papírové, vykonají ještě užitečnou práci. Taky je mohl energeticky nevýhodně spálit...

krtek řekl(a)...

Ono by bohatě stačilo, kdyby většina sdělovacích prostředků a prostý lid prazidenta ignoroval. Prostě se starému pánovi splnil jeho sen - být na hradě a nas..t co nejvíce lidí. To, že kolem něj je spousta lidí, kteří se snaží protlačovat zájmy svých chlebodárců (kterými není prezident), už by měla pohlídat vláda a policie.

Ivo Mádr řekl(a)...

Obraz prezidenta ve třídách "viset" už dávno nemusí. Bohužel, tímto výrokem pan ředitel sestupuje na stejnou úroveň jako prezident. Myslím si totéž co krtek, bohatě postačí ignorovat výroky prezidenta v masmédiích. Ale zase na druhou stranu, o čem by novináři psali?

Okomentovat