5.10.18

Ředitelé škol sabotují rasistický sběr dat MŠMT

Ministerstvo školství opět v letošním školním roce vyžaduje po školách sčítání žáky ze sociálně slabého prostředí a romských žáků podle xenofóbní rasistické „metodiky“, která určuje, kdo je či není romským žákem: "Za romského žáka(kyni) považujeme člověka, který se za něj (za ni) sám považuje, aniž by se nutně k této příslušnosti za všech okolností (např. při sčítání lidu) hlásil(a), a/nebo je za takového (takovou) považován významnou částí svého okolí na základě skutečných či domnělých (antropologických, kulturních nebo sociálních) indikátorů." Řada ředitelů sběr dat sabotuje.

14 komentářů:

Josef řekl(a)...

A to fakt někdo bere vážně? Myslím ten tupý sběr dat? Stačí tam vystřílet numera a vlk bude nažraný a koza zůstane celá.

Nicka Pytlik řekl(a)...

podle xenofóbní rasistické „metodiky“

Ta metodika není rasistická (nenávist k lidem určité rasy) a určitě není xenofobní (strach, odpor vůči cizincům). Ona je především pitomá.
Jako celek, a v souvislostech, je to prach(ne)obyčejná prasárna.

Ivo Mádr řekl(a)...

"je to prach(ne)obyčejná prasárna."

Je to akce "aktivistů" na MŠMT. Je jasné k čemu tyto data použijí.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jedině ta "správná" data umožní dojení jak rozpočtu, tak evropských fondů na "pomoc" této skupině obyvatel.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Ředitelé bojkotující tuto prasárnu zaslouží metál.

Ivo Mádr řekl(a)...

I v roce 1942 se sčítala jistá skupina obyvatel Protektorátu. Tehdy byly rozhodující matriky. Nyní stačí jen "pohled" a máme mít jasno!

Jirka řekl(a)...

Prrrrasárna člověku pěkně uleví. Hovadina je taky dobrá, ale ta ubohá zvířata nelze přirovnávat k člověku. Kam se na něj hrabou. Jsme právem na špici živočišné říše. Co udělá člověk člověku, to zvíře nevymyslí.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ano, tato vycucana z prstu data nekdo bere vazne. Posilaji se napr. p. Jourove a podobnym expertum pri radee Evropy. Aby nasledne doslo ke krute kritice ceskeho skolstvi jako segregacniho molochu a hrozilo se sankcemi. A to prosim kazdorocne.

Pavel řekl(a)...

Máme jednoho chlapce, je trochu tmavší, nevíme to... jednu dívku, která by klidně podle vzhledu mohla být, ale je z jiného (take tmavsiho) etnika. Pak jinou, které doma tají, že je Romka (ano, i to jde). Bohužel víc nenapíšu, byli by identifikovatelni. 4/5 nasich žáků jsou plnoleti. Opravdu je nebudeme obcházet s tím, jestli se náhodou nepovazuji za Romy. A u těch ostatních psát zákonným zástupcům taky nebudeme.

Jiri Janecek řekl(a)...

"Ta metodika není rasistická (nenávist k lidem určité rasy) a určitě není xenofobní (strach, odpor vůči cizincům). Ona je především pitomá."

Když se rok zpátky diskutovalo k tématu na ČŠ o předchozím sběru dat, byl pan Komárek pro sčítání a z rasismu obviňoval jeho kritiky.

Pan Komárek není ani rasista, ani xenofob... Ale pitomec to je... Kdyby váš příspěvek nebyl samojasný, pane Pytlíku, mohl bych si myslet, že jsem dokázal jeho platnost.

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Školní matrika (alespoň v Bakalářích) vůbec nemá kolonku na vyplnění národnosti. Pouze se eviduje, zda je, nebo není občanem České republiky.
Pokud tedy někdo má tu drzost požadovat po škole tento údaj, není v podstatě co řešit. Odpověď je přece jasná. Národnost neevidujeme, zákon nám to nenařizuje!
Neshledanou. A žadatele nahlásit na ÚOOÚ pro neoprávněný zásah do citlivých osobních údajů. Viděl bych to na pokutu podle GDPR tak 200 000 000. A ten kretén, co to na MŠMT vymyslel zaplatit ze svého.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A ten kretén, co to na MŠMT vymyslel

Pytlici by řekli, že autor nápadu nemusí být nutně pracovník mšmt. Ti jsou spíše vykonavatelé takových taškařic. Což ovšem uvedenou charakteristiku stran stavu mysli jen umocňuje. Kretén na kvadrát.

Ivo Mádr řekl(a)...

"Kretén na kvadrát?"

Ne, kretén na n tou. Na druhou je málo.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Možná to byl dokonce kretén neziskový.

Okomentovat